Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vissza lehetne hozni Magyarors...

Vissza lehetne hozni Magyarországra a halálbüntetést? Ha igen, mi lenne a módja?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

az, hogy a fidesz meg az mszp eltakarodik

én visszahoznám a halálbüntetést szívesen

most jöhetnek a lepontozások, de gondoljatok bele, Magyarországon egy gyilkos ma kap 30 évet, ha jól viselkedik megfelezik, vagyis 15 év múlva szabadul, ezután még meg tud ölni pár, aztán megint börtönbe kerül, megint jól viselkedik és kezdődik minden előröl

közben a mi pénzünkön tartják el őket

nincs mese a társadalom számára veszélyes elemeket ki kell iktatni

2011. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
Én azt mondom nem, egy embernek nincs joga egy másik ember élete fölött rendelkezni. Tegyen bármit is az illető.
2011. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
hagyjátok már ezt a sz@rságot, folyton ezzel jöttök, hogy a kormány nem ítélkezhet más emberek felett, és a gyilkosnak volt joga elvenni más életét?
2011. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

persze, bármikor vissza lehetne hozni, de abban a pillanatban ki is lennénk paterolva az eu- ból.

tudom, hogy nem kevesen mondják erre, hogy, "naés?!" de azért azonj is el kellene gondolkodni, az esetleges vállvonogatóknak. hogy ez biztosan olyan jó lenne nekünk?

(és akkor még nem beszéltünk a morális meggondolásokról, valamint arról, hogy mi a teendő olyankor, amikor valakiről az elítélése után derül ki, hogy nem is volt bűnös...)

2011. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
ha holnap felhívna orbán és megkérdezné tőlem hogy visszaállítsa e a halálbüntetést azt mondanám hogy nem de ha mégis visszaállítaná az ugymond nem zavarna mert sokan megérdemlik a halált de én vallásos vagyok és ha rajtam múlna akkor bizony maradna így
2011. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Vissza az unió összeomlása után szerintem nem is lesz semmi akadálya.
2011. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egy aljas indokból elkövetett vagy előre megfontolt gyilkosság megérhetne egy halálbüntetést.

Régen idehaz akasztás volt, manapság a méreginjekció a divat másfelé, de az USA-ban még van állam, ahol az elítélt akár a golyó általi halált is választhatja (pl. Utah).

2011. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"persze, bármikor vissza lehetne hozni, de abban a pillanatban ki is lennénk paterolva az eu- ból.

tudom, hogy nem kevesen mondják erre, hogy, "naés?!" de azért azonj is el kellene gondolkodni, az esetleges vállvonogatóknak. hogy ez biztosan olyan jó lenne nekünk? "


Természetesen. Bár valószínűleg utána a teljes Euban visszaállítanák.

2011. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Vissza lehetne, csak nem érdemes.
2011. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem viszont nem a halálbüntetés lenne a megoldás, és nem kizárólag az unió miatt mondom ezt. Sokkal keményebb büntetés lenne az ha rossz körülmények között, kemény munkára fogva lennének azok akik öltek, egy életen át. Persze itt nagyon kemény fizikai munkára gondolok, amit nagyon nehéz lenne csinálni. Ha valaki megtagadná, akkor lehetne különböző büntetéseket kiszabni. Így megkeserülnék azt keményen amit tettek. Csakhogy erre sincs mód sajnos, mivel jogállamban élünk, így a rabokat is megilletik a normális, kulturált körülmények, választhatnak mit szeretnének enni, tévézhetnek, sportolhatnak. Úgyhogy marad az a rendszer a büntetésben, ami most van.
2011. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!