Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lenne halálbüntetést,...

Ha lenne halálbüntetést, támogatnátok egy olyan törvényt, hogy a halálos lövést az az ember adhassa le, akinek a bűnöző ártott?

Figyelt kérdés

Elkövet valaki ellened egy olyan bűntényt ami halállal büntethető, akkor a börtönben te magad lőheted le.


Gyilkosságért kiszabott halálbüntetéskor az áldozat legközelebbi hozzátartozója lőheti le a bűnözőt.


2011. febr. 12. 23:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem lenne eléggé igazságos. Akkor már inkább végezhessen a gyilkossal azonos módon.

Gyújthassa fel, darabolhassa fel, baltával vehesse agyon, dobhassa a pöcegödörbe.

Esetleg souvenirként tarthassa meg a skalpját is. Ez valóban nagyszerű lenne.

2011. febr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
hát, elég brutális kérdés hallod! am lehet hogy én személy szerint bevállalnám h lelövöm azt aki elkövetett ellenem vmit....de ez úgyis annyira valószínűtlen, fölösleges ezen agyalni:P.
2011. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Cory Rose ***** válasza:
91%
Igen, én simán lelőném.
2011. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
95%
Én csak akkor ölném meg, ha ő megölné valamelyik szerettemet, más bűncselekményért nem tudnám megtenni! De gyilkosság esetében örömmel megtenném!
2011. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
60%
rendszerint olyan dologért amiért halálbüntetés járna, nem igazán lövöldözhetne a sértett
2011. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
53%
Én is, ha a gyerekemet, vagy az unokáimat, vagy bármelyik családtagomat bántaná. Szívfájdalom nélkül, de sajnos erre sohasem lesz törvény. Itt a gyilkosokat is védik. Eltartatják őket, az adófizetők pénzéből, iskolába járatják őket. Egy embernek, /nyugdíjasnak, aki végig dolgozta az életét becsületesen / nem telik 7-8 ezer ft naponta magára, egy gyilkosnak ennyi a napi kvótája a börtönben, ha pedig tanulni akarsz, azt fizesd meg!
2011. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
72%
rend szerint egy ember nem szórakozásból gyilkol, nagy elkeseredettség kilátástalanság és harag kell hozzá, ha te lelövöd, te sem válsz különbé
2011. febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg be kell őket dobni valami munkatáborba a földi pokolba és hagyni, hogy ott hordja a követ, amíg bele nem roppan a gerince. Ez sokkal jobb, mintha egyszerűen lelőnék.


Ha meg már azt akarod, hogy valaki igazán szenvedve haljon meg, akkor egyszerűen csak be kellene varrni a bűnözők segglyukát damillal és pár napon belül szörnyű kínok között szétszakadnának a belei. Szerintem ez vicces lenne.

2011. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon sok ember van akinek természetesen első reakciója ilyenkor az hogy persze, teljes szívből bevállalná és nagy valószínűséggel akkor is megtenné, hisz ki az akiben ne hevülne fel ilyenkor a gyűlölet és ne érlelődne meg a bosszúvágy. Csak egyáltalán nem tartom azt sem valószínűtlennek hogy a sértett hozzátartozója utólag, akarata ellenére(bár tudja hogy az illető akit kivégeztetett súlyos érzelmi veszteséget okozott neki) ne érezne mély lelkiismeret furdalást, ne érezne hosszú ideig komoly gyötrődést és ne lenne az hogy maga a tudata annak hogy ő is ugyanolyan gyilkossá vált ne őrjítené meg.
2011. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
66%
Simán kicsinálnám.De ugyanúgy mint Ő tette.Ha valakit megerőszakol,akkor se.gbeb@sznám egy felcstolhatóval.Ha meg is fojtotta Én is megfojtanám utána.Nem is sorolom...
2011. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!