Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig húzodhat egy hagyatéki...

Meddig húzodhat egy hagyatéki per?

Figyelt kérdés

1 éve meghalt a keresztanyukám én vagyok az utolsó családtag és az örökös erről van végrendelet is ( nem volt gyereke,férje 10 éve meghalt)

és még mindig nincs ítélet ez kb. mikorra várható ?


2011. aug. 9. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Még hátravan pár hónap.
2011. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ameddig az ügyvédek pénzt látnak bennetek, addig húzzák.
2011. aug. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért van per, ha egyedüli örökös vagy, aki végrendeletben van megnevezve, és nincs kötelesrészre jogosult egyéb örökös?
2011. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni hirtelen felbukkant valaki inkább barát mint rokon perelt de közbe meghalt ...
2011. aug. 9. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól még hogy meghalt a neki járó örökrészt "továbbörökölték", tehát a pert le kell folytatni. Már ha a perlő (meghalt) "örökös" örökösei folytatják a pert.

Az inkább barát mint rokon fogalom pedig nem igazán definiált. Mi alapján perelt?

2011. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de a végrendeletbe én szereplek ők nem is tartották vele a kapcsolatot,csak egyszerüen akarják az örökséget és erre fel megtámadták a végrendeletemet.
2011. aug. 9. 17:52
 7/9 A kérdező kommentje:
nekik nem jár semmi örökség,akik " továbbörökölnék" azok meg mondták h nem tartanak rá igényt( főleg h nem is járna nekik semmi )
2011. aug. 9. 17:53
 8/9 anonim ***** válasza:
csakhogy az öregek a hagyatékuk feléről rendelkezhetnek, a másik felét automatikusan fel kell osztani az első egyenes ági leszármazottak között. NE kérdezd miért van, olvasd el a Családjogot.
2011. aug. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de nem családtag ....
2011. aug. 9. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!