Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen engedély kell 7,5 J...

Milyen engedély kell 7,5 J feletti légpuska vásárlásához? Hol lehet ilyen engedélyt szerezni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy max. 7,5 Joule a megengedett érték, amit lehet engedély nélkül is vásárolni. Viszont én egy erősebb puskát akarok venni. Milyen engedély kell hozzá? És hol tudom azt az engedélyt megszerezni?
2011. aug. 9. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fegyvertartási. Rendőrhatóság.
2011. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszi!

És ez hogyan megy? Bemegyek a rendőrségre, megmondom, hogy szeretnék engedélyt. Na de gondolom vizsgázni is kell és fizetni is valamennyit. Mondjuk én nem duplacsövű sörétes vadászpuskára akarok engedélyt, én csak egy sima légpuskát akarok venni, ami nem 7,5 J-os, hanem 50 J-os.

Ez, hogy megy pontosan, hogy zajlik egy ilyen engedély szerzés, mik a feltételei?

2011. aug. 9. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legbiztosabb az, ha felhívod a helyi rendőrkapitányság igazgatásrendészeti osztályát, ők foglalkoznak az engedélyek kiállításával. Ott elmondják neked pontosan, hogy mi kell hozzá, és hogy megy az engedélyezése.
2011. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"És ez hogyan megy? Bemegyek a rendőrségre, megmondom, hogy szeretnék engedélyt. Na de gondolom vizsgázni is kell és fizetni is valamennyit."


Igen.

Feltételek:

Magyar állapógárság.

Betőtött 18. életév.

Fegyvervizsga

Orvosi alkalmasság

Alapos indoklás

2011. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Veszel bele egy erősebb rúgót.
2011. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doboszoli ***** válasza:
86%

Miután 7,5 J felett bölcs jogalkotóink lőfegyvernek minősítették a légfegyvert, a megszerzésre, és a tárolásra/használatra ugyanazok vonatkoznak, mint "éles" fegyver esetén.

Sportcélra nehezen kapható ilyen engedély, másra nagyjából sehogy sem.

Az "erősebb rugó" tanácsot nem fogadnám meg, két okból:

1. A fegyver nem erre készült, előbb-utóbb szétverődik.

2. Ha lebuksz, (bár kicsi az esély, de fennáll) 2-8 évet kockáztatsz, ami alatt az alfeled egyirányú forgalma nem garantált.

Írj privátot!

2011. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Minden képpen rendőrhatósági!

3 év versenyzéssel.

Vagy vagyon és pénzügyőr.

Vagy vadászati okokból.

Nézz be a ponggi oldalára

elég ha beírod a keresőbe,hogy ponggi.

Mi a puska neve?

2012. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó régi kérdés, de a norica gyárija vagy 50joule... Le van folytva mint a robogó! Egy fegyvermester kiszedi a sallangot és gyári erejüvé varázsolja.
2019. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!