Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy kaphatok fegyvertartási...

Úgy kaphatok fegyvertartási engedélyt, hogy több éves pszichiátriai kezelésen estem át?

Figyelt kérdés

Bebizonyosodott, hogy semmi bajom (amit mindig is tudtam), csak pénzhajhászás miatt kezeltek félre; ezt egy pszichiáter és egy pszichológus szakvéleménye igazolja. A Rorschach tesztem nagyon jó.

Büntetlen előéletű vagyok.

Az alaptalan kezelés is kizáró tényező lehet?


2011. okt. 16. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel kezeltek? (mármint mi volt a papíron, mégha a valós tények nem is ezt mondták)
2011. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Skizofrénia (pontosabban skizotípiás pszichózis vagy mi).
2011. okt. 16. 15:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha alaptalan volt a kezelés, akkor igen.
2011. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Remélem nem.

Bocs, ez nyilván nem esik jól. De 5 szakértőből egy-kettő biztos, hogy mindig ellentétes véleményen lesz, mint a többi. Ha csak egy kis esély is van arra, hogy az első szakértőknek volt igazuk, akkor a társadalom érdekében azt kívánom, hogy ne kapj fegyvertartási engedélyt.


Amúgy miért szeretnél? Vadászat, céllövészet vagy fegyveres testülethez tartozás a motiváció?

2011. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az attól függ hogy ott mit mondanak mert ha csak enyhe gondod volt tehát soha nem voltál közveszélyes senki számára akkor megkaphatod. Ugyan így van ez akinek büntetett előélete van ha csak egy kis dolog miatt akkor kaphat ha nagy dolog miatt bántalmazás stb... akkor már nem.
2011. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

:) Azért annak a betegségnek elég jellegzetes és durva tünetei vannak. Nekem sosem voltak ilyen tüneteim. Innentől maximum akkor akkor állíthatott volna ilyet, ha elváltozást vesznek észre műszerrel (pl. MRI, vagy sokkal inkább PET).

Két hivatalos igazolásom van, de nem csak ez a két szakember gondolja, hogy még egy szimpla depresszióm sincs.

Egyébként az a nő leginkáb azzal volt elfoglalva, hogy bizonyítsa a diagnózisát, pl. éveken át próbálta belém magyarázni, hogy márpedig nekem nincsenek barátaim :D Valahogy még az sem zavarta, hogy főként a barátaimmal jártam el hozzá a beszélgetésekre...

Már sikerült leszoknom a gyógyszerekről is, amiket ő tukmált rám, és köszönöm szépen, remekül vagyok :)

2011. okt. 16. 16:30
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Remélem nem.
2011. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt értem, de miért kezdtek el kezelni? Pszichiáterhez nem jut el csak úgy az ember...
2011. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért, mert gyerekkoromban kilógtam a sorból, ami miatt piszkáltak. Ennyi volt. Ha részletesebben tudni akarod, a bűnöm abból állt, hogy szerettem Rowling és Tolkien regényeit olvasni (igaz, hogy utóbit is 11-12 évesen, ami tényleg furcsa lehet), valamint imádtam a jazzt, bluest, rockot, és a komoly zenét. Meg a túrázást cigi és alkohol helyett. Így nem illettem az itteni képbe.
2011. okt. 16. 23:02
 10/12 anonim ***** válasza:
...ezek mind dícséretesek. De most miért vágysz fegyverre?
2011. okt. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!