Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez becsületsértés lenne? És...

Ez becsületsértés lenne? És ha igen, milyen következményekkel számolhatok?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:

Apukám elvállalta egy ház teljes megszerelését 400.000 forintért. (maszek munka, feketén dolgozik) A munkájáért, amiért más vállakozó a környéken a dupláját kérte volna, kapott 200.000 forintot. A többit nem akarják neki kifizetni, holott a pénz jogosan járna neki. Mivel apukámnak nincs bizonyítéka, meg egyébként is feketén dolgozott a háznál, ezért jogi útra nem vihetjük az ügyet, tehát a pénzt egyértelműen buktuk. (200.000) Apukám bár k**va ideges volt, de mondta, hogy jó lesz**ja, ez van. Én viszont nem hagyom annyiban és "bosszút állok". Arra gondoltam, hogy szépen megkeresem a szomszédokat és a környéken lakókat( most költöztek a környékre, ez egy kisebb város, de falu jellegű, tehát mindenki ismer mindenkit) és elmesélem mindenkinek az esetet, csak hogy tudjákm hogy milyen egy gerinctelen, alja, mocskos, undorító emberek költöztek a környékra. Érdekelni fogja őket ebben biztos vagyok, és menni is fog róla a pletyka rendesen, így idővel visszajut a hülye k**rva fülébe is. Na most ez a nő idegbeteg(de frankón, tehát valóban orvosi eset, mert valahol elhagyta 1 kerekét, na jó inkább mind a 4-et) képes lenne feljelenteni érte. Mindenképp megteszem, sőt még gondolkodok komolyabb bosszún is, de az érdekelne hogy ha ez így becsületsértésnek minősülne (az lenne?) akkor milyen következményekre számíthatok?


2011. aug. 9. 15:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

okos egy lény vagy

ha azt mondod neki hogy te idióta hülye vagy és van rá tanú akkor is feljelenthet becsület sértés miatt és rábaszol, szerintem fejezd be a baromságaidat.

apád meg miért nem kérte el előre a pénzt, így utólag már nincs értelme pattogni

2011. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm hogy ilyen sokan írtatok. Jah végülis elfogadom lehet igazatok van, ha így odaállítanék még mi kerülnénk bajba, pedig ez az A tervem a humánusabb megoldás lett volna a nő részéről.. de akkor lehet ideje fontolóra vennem mégiscsak a B tervemet. 2 évvel ezelőtt elloptek tőlem elég sok pénzt, tudtam ki tette, beszéltem vele nem akarta visszaadni, így felhívtam 2 ismerősömet, hogy beszélgessenek el vele egy kicsit. Hát a dumcsi olyannyira jól sikerült, hogy a srác utána 2 hétig az intenzíven feküdt.. Akkor ideje előkeresnem a telefonszámukat, aztán megmondom nekik invitálják már beszélgetésre ezt a k**rvát is..remélem az a 200.000, amit lenyúltak tőlünk elég lesz a koporsójára.. hmmm, hiába szomorú sors fog rá várni..
2011. aug. 9. 15:41
 13/17 anonim ***** válasza:
aha szóval akkor most meg megakarod veretni, igen akkor nem becsületsértés miatt kerülsz majd bajba, hanem egy súlyos testi sértési ügyben mint felbujtó, igen ez valóban jobb ötlet.
2011. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Aztán a szomszéd cellába kerülsz az adócsaló apáddal.
2011. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
ÓÓ, nem-nem, ezek a fiúk értik a dolgokat, a múltkori se derült ki, ez sem fog, emiatt nem aggódom.
2011. aug. 9. 16:17
 16/17 A kérdező kommentje:
*dolgukat
2011. aug. 9. 16:17
 17/17 anonim ***** válasza:
Elég könnyen kiderülhet, ha így eldicsekedsz vele mindenkinek. Csak egy rosszakaró kell.
2011. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!