Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha idézést...

Mi történik, ha idézést kapok, de nem tudok megjelleni, amikor mennem kellene? Egyáltalán el kell menni, ha nem is tudom miről van szó?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony el kell menni, engem is beidéztek egyszer Debrecenbe (pesti vagyok), mert kiderült, hogy a boltban vett töltőkártyám lopott volt...

Ha nem tudsz megjelenni valami miatt, akkor az az idézésbe bele van írva, hogy milyen úton-módon és meddig kell jelezned.

Tárgyalás vagy még csak tanú kihallgatás? Mert ha az utóbbi, akkor szerintem kapsz majd másik időpontot.

Az is benne van a papírban, hogy mik a jogi következményei, ha nem jelensz meg.

2009. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is igazán fogsz tudni az ügyről semmit, csak majd ott mondják el...

Amúgy kötelező az idézésre megjelenned. Igaz kimentheted magad, de ezt előre tedd meg. Ekkor kaphatsz pótidőpontot.

2009. ápr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Inkább menj, ne várd meg, amíg elővezetnek.
2009. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Haver tárgyalásra kapta. Felhívtuk. Mondtuk hogy nem jó. Mondták hogy fax-ban, mert iktatják. Ment a fax. Nem volt semmi belőle. Azt hittük minden ok. Rá két héttel amikor tartották a másik tárgyalást(ez miatt, és addig semmi levél!!!), reggel 4kor csengő - rendőrök - bilincs, délután meg tárgyalás (Pórázon) pedig nem volt körözés sem semmi. Csak tutira mentek.
2010. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!