Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bekapcsolja a zenét...

Ha valaki bekapcsolja a zenét a mobilján egy tömegközlekedési eszközön akkor azzal törvényt sért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

azzal se sért törvényt ha leszúr valakit ne hülyéskedj márlécci

hol sértene törvényt csak jót akarn neked hogy művelődj nem érted meg?

2011. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Lopott mobilhoz nem jár fülhallgató. Egyébként szerintem sajnos nem. Ez egy társadalmi norma lenne inkább, hogy ha zenét szeretnék hallgatni, akkor nem kényszerítem rá a másikra. De ha nagyon idegesít vegyél elő kis zsebhangfalat ülj le mellé és a telefonodról valami jó kis visítós/ordítós metált rakjál be. Vagy ha nagyon zavar, akkor a Divízió 88 - Megdöglötök Romák című számát. Hátha leeseik neki, hogy 500 forintért vehet egy fülhallgatót.
2011. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

"azzal se sért törvényt ha leszúr valakit ne hülyéskedj márlécci

hol sértene törvényt csak jót akarn neked hogy művelődj nem érted meg?"


Ez jó. :D

Hiába pocsék a helyesírásod, de nagyon ott van.

2011. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

na köszi egy mondat alatt vérigsértettél és megdicsértél:D helyesen írni nyelvtanon kell meg érettségin

mondjuk az biztos ha gyk-n lenne legrosszab helyesírású ember akkor első 3ba benne lennék:D

2011. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg nem sért törvényt de leszállíthatják emiatt a tömegközlekedési eszközről mivel utastársait zavar(hat)ja (az már más kérdés hogy konkrétan lesz@rják hogy mit csinál, ugyanakkor ha egy nem cigány hallgat valamit - ami persze szintén idegesítő tud lenni - rögtön sír a sofőr hogy "itt csak én zöröghetek" -.-).
2011. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

helyesen írni nyelvtanon kell meg érettségin


Hát ezen szakadtam :D Sok sikert a motivációs leveleddel, önéletrajzoddal és bármilyen hivatalos üggyel, amit levélben kell leintézned :D


A kérdésre: benne van a közlekedési vállalat szabályzatában, hogy tilos a járművön hangosan zenét hallgatni. Ha valaki megszegi (azt nem tudom, miért fontos neked, hogy az illető milyen népcsoporthoz tartozik), akkor leszállíthatják a járműről. Ez nem törvény, csak egy szabályzat, olyasmi, mint a suliban a házirend. Választhatsz, hogy fülhallgatóval hallgatod a buszon, vagy anélkül és mehetsz gyalog.

2011. aug. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A sofőrnél lehet reklamálni.


- Ha nem intézkedik -> panaszkodhatsz a busztársaságnál.

- Ha megpróbál intézkedni, de a cigó óberkodik -> garázdaság szabálysértési alakzat.

2011. aug. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
jó tudom hogy hol kell helyesen írni de nem a gyk-n persze jó lenne itt is de ahhoz nekem az élet rövid:D
2011. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen kivéve,ha te hallgatod,neked szabad!
2011. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak autóbuszon és nem csak cigány.

Akárhol is kempingezünk Erdélyben, van h több százan megtudnak lenni egy helyen kulturáltan ,de mindig van egy banda aki a maxra csavarja a maneléjét. Bár legutóbb a rendőr elzavarta őket, miután csinos bírságot rakott rájuk .A többiek megelégedésére.

Pedig a rendőr is szemmel láthatóan roma származású volt.

Ez némi reményt ad , h hátha egyszer megérjük azt is ,hogy tekintettel lesznek az emberek egymásra, mindannyian.

2011. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!