Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 3 hete nem kapom meg a papírja...

Banett73 kérdése:

3 hete nem kapom meg a papírjaimat! A szerződésemen nem jó dátum szerepel! Sikkasztással vádol! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem, hogy mit tehetek! Részletezem amilyen röviden csak tudom, hogy mi a problémám...:

Több mint két hete felmondtak, próbaidő alatt és még mindig nem kaptam meg a felmondó levelet és a papírjaimat sem...Többszöri sikertelen megkeresés után a főnököm végre reagált és az volt a válasz, hogy azért nem adta még oda,mert nem nyilatkoztam az adójóváírásról sem a gyermekkedvezményről. A fizetési papíromon szerepel a jóváírás és a göngyölített adó előleg is. Felvettem a könyvelővel a kapcsolatot és azt mondta, hogy Ő nem is kérte ezeket a nyilatkozatokat, sőt 2 hete oda adta a munkáltatónak a kilépő iratokat! Nem érti, hogy mi a gond...

Az Ő hibájából rossz dátum szerepel a szerződésen, viszont én bizonyíthatóan már akkor 2 hete dolgoztam. Nem akarja kifizetni.. Mivel nulláról webshopot készítettem a cégnek, tisztán látszik, hogy 1-én már próbavásárlást végeztem ott, illetve akkor már aktív munkaügyi e-mail váltásban voltam a munkáltatómmal....

1. havi fizetésem: Az Ő kérésére cégpénzből vettem ki a fizetésemet és most önkényeskedéssel vádol. Mivel fizetés átutalás nem történt a számlámra (pedig szerződés szerint úgy kellett volna) és velem aláíratta a fizetési papíromat, miszerint kifizetett, akkor szerintem így tisztázva vagyok...Nem? 2. havi fizetésem (és egyben elszámolás is): Semmilyen papír nem készült róla...

Itt még megjegyzem, hogy konkrétan emlékszem, hogy e-mail váltás volt ez ügyben is, ami 100%-an igazolna, viszont ez szőrén szálán eltűnt. Arra gyanakszom, hogy mivel volt hozzáférése az levelező programomhoz Ő törölte ki. Sajnos ezt bizonyítani nem tudom....


Itt állok papírok nélkül és nem tudok semmit sem intézni. Nem tudok munkanélkülire menni és nem tudom a gyermekemnek elintézni a rendszeres gyermekvédelmi segélyt sem. Ki fogja nekem ezt a kiesést kifizetni?


Előre is köszönöm a tanácsot!


2011. aug. 13. 08:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy roppant bonyodalmas történet, a Jogi Fórumot ajánlanám neked:


[link]

2011. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!