Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vásárlástól való elállás joga?

Vásárlástól való elállás joga?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem a média markt-ban egy kamerát. nem vagyok vele megelégedve és szeretném visszavinni.


a következő kérdéseim lennének,remélem tud valaki segíteni:


- visszakövetelhetem a vételárat vagy csak cserélhetek?

- meg kell indokolnom az elállás okát ?

- ha pl egy mikrokarcot észrevesznek a készüléken ami akkor is keletkezhetett amikor ott kibontotta -szóval ilyenbe beleköthetnek ?


(tényleg nem nálam keletkezett csak itthon vettem észre .)


Köszönöm a válaszokat !


2011. aug. 15. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Az üzlet nem köteles visszavenni a műszakilag kifogástalan árut.Szakértőt is kérhet,ha okoskodsz.Esztétikai hiba miatt sem köteles cserélni,esetleg adhat engedményt.Ha nagyon korrekt a cég,esetleg engedi,hogy becseréld más árura,ha az egyébként kifogástalan.De: nem kötelezhető erre,mondhatja,hogy sorrry,ha tegnap még tetszett,akkor nézegesd.
2011. aug. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom adtak jótállást a kamerához, nem? Azt elolvasni, mert az vonatkozik rá. Egyébként pedig tényleges hiba nélkül nem cserélnek be semmit, és elállni sem lehet. Az, hogy egy karcolás van rajta, nem hiszem, hogy elégséges, bár próbálkozni lehet.
2011. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy tudom, hogy 3 napon belül KÖTELESEK visszavenni az árut. Azt nem tudom, hogy a pénzt is vissza kell-e adniuk, vagy cserét kell felajánlaniuk, de a 3 nap biztos.
2011. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

első kettő ,értékelemem a szándékot de a ross zinfókat kevésbé. Szerencsére megoldódott kb 5 perc alatt . :)


utolsó köszönöm, amúgy jó ha mindenki tudja mert már én is 72 órán belül kötelesek visszaadni a pénzt! bárhol!

2011. aug. 15. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Akkor jól tudtam...
2011. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"72 órán belül kötelesek visszaadni a pénzt! bárhol!"


Az tök jó! Akkor ezentúl nem tartok kocsit, hanem bemegyek egy Mazerati kereskedésbe, veszek egy GT-t, és három naponta kicserélem egy újra. Aztán visszakérem a pénzt, átugrok a szomszéd szalonba egy lamborghiniért.


A sok hülye meg beleragad egy frankos autóhitelbe, lol! :)

2012. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell piezós gázgyújtóval beleszikrázni a készülékbe itt-ott, az tuti hazavágja. Esztétikailag hibátlan marad, bizonyítani nemnagyon lehet, hogy te nagyfesszel tönkrevágtad és a rendeltetésszerű használatot igencsak akadályozza a működőképesség teljes hiánya, úgyhogy 3 munkanapon belül köetlesek kicserélni. Azt sem szabad elfogadni, hogy majd a szervíz eldönti, hogy jogos-e az igény. Ki kell cserélniük vagy vissza kell adniuk a zsét a válaztásod szerint. Ha mégis kitalálják a hiba okát (nekem eddig sosem jöttek rá) akkor csak polgári peres úton követelhetik az okozott kár megtérítését, de akkor is kötelesek kicserélni.
2012. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!