Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S:Vásárlástól való...

S. O. S:Vásárlástól való elállás, előleg befizetése után?

Figyelt kérdés

Tegnap fizettem be előleget bankszámlára, ami valószínű még nem érkezett meg a másik félhez, csak holnap fog.

Az előleg beérkezte után indítják meg a rendelést, de ma írtam nekik hogy mésgem kérem a terméket, így hogy nem ért oda még az előleg, gondolom nem is rendelték meg még az árut külföldről


Kérhetem(kértem)vagyis jogom van visszakérni az előleget, ha még nem rendelték meg?

Mert kértem őket e-mailben, hogy ha még nem ért oda az előleg és meg sem rendelték a cuccot, akkor inkább küldjék vissza a pénzt.


Hogy van ez?

köszi


2011. máj. 3. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is ebben az esetben nem ímélezünk, csakis telefonálunk. Felhívod őket és mondod, mi a helyzet. Így simán visszaküldik.

Ha viszont később olvassák el az ímélt, akkor sajnos már bukta a dolog.


Hívd fel őket MOST!

2011. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

azért mail mert annak van nyoma!

és eddig mindig válaszoltak mindenre....

2011. máj. 3. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Befizetted az ő saját számlájukra vagy utaltad? Előleg esetén visszamondhatod a terméket, és a pénz is visszajár, foglaló esetében is visszamondható, de ez esetben nem kapsz vissza pénzt
2011. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mellesleg tényleg telefonálj, az jó hogy a mailt már megírtad, minnél több módon érdemes kapcsolatot felvenni
2011. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

netbankon utaltam át a számlájukra, még nem érkezett meg a pénz, mert tegnap este utaltam, és általában 2 nap az átfutás, illetve kétem, jelezzék ha megérkezett az előleg.


és előleg, nem foglaló

és a honlapon nincs semmilyen info a vásárlástól való elállásról, pedig kötelező lenne...

2011. máj. 3. 13:02
 6/6 anonim ***** válasza:

ez esetben a 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet rendelkezik.


ajánlom figyelmedbe ezt a két linket, itt olvashatsz ezekről.


Milyen esetekben nem érvényesíthető az elállás:

[link]


Maga a rendelet:

[link]

2011. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!