Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha a távolsági...

Mit tehetek ha a távolsági buszon megbüntettek? Valamiféle szociális engedmény? Mi az eljárás?

Figyelt kérdés
Nem volt pénzem buszjegyre csak Dunaújvárosig. Pestről Pécsre tartottam. Nem állok valami jól anyagilag, szülők elváltak stb... Szociális engedmény létezi? Mi a menete?
2011. aug. 15. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
tegnap még elaludtál a buszon.
2011. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem létezik. Kedvezmény van, csak nem ilyen. Maximum részletfizetést harcolhatsz ki a büntetésre, mást nem. És akkor most bele sem kezdek a "tömegközlekedés egy szolgáltatás, amiért fizetni kell, nem jár alanyi jogon, bármennyire is szerencsétlennek és elesettnek érzed magad és..." dumába.
2011. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

na látod minek akarsz te pécsre menni ha nincs rá pénzed?

mondjuk ha valaki megérti a nélkülözés fogalmát az én vagyok, deolyat sose csinálnék, hogy ugy utazok buszon, vonaton, hogy jegyet nem vettem

szerintem nincs ilyen, hogy kedvezményt kapsz a törvények mindenkire vonatkoznak anyagi helyzettől függetlenül

2011. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
2011. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
na megvan rólad a véleményem
2011. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kifizeted a büntetést (ha nem vagy 18, akkor a szüleid), remélem, jó sok, és másokor meg megveszed a jegyet, ahogy mások


tipikusan az olyanok nem vesznek jegyet és találnak ki baromságokat, akiknek van pénzük

akiknek nincs, azok nem utaznak

2011. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van!! egyszer láttam egy (cigány) csajt aki felszállt a buszra (elöl ültem azért hallotttam) amin voltunk olyan 10en csak fiatalok, és azt mondta a buszsofőrnek, hogy a mám hátul ül már megvette a jegyet és a sofőr mondta,hogy rendben pedig egy idős ember se volt a buszon (csak a barátnői) és ő tuti nem volt szegény mert szórakozni mentek faluból városba, mint ahgy én is de én vettem jegyet
2011. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mám helyett mamám akart lenni:D (a kérdésre korábban már válaszoltam)
2011. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Google Maps szerint 48 km-t aludtál át :) Az eljárás: Szépen kifizeted a jogos büntetést, és nem kamuzol (hazudsz) legközelebb. Meg tudom érteni azokat, akik nélkülöznek, (ha vesznek jegyet) de a hozzád hasonlók csak fizessenek. Amúgy nem túl életszerű, hogy 1000 ft-ot ne tudnál SEHOGYAN sem szerezni, ha olyan k.rva fontos neked Pécsre utazni.
2011. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Téged amúgy nem ismerlek? Biztos pécsi vagy? Egy pesti ismerősöm hasonló kamuzós gyerek... Hol laksz? Hová jársz iskolába? :D
2011. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!