Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy forduljak hozzájuk?

Szükségesinfo kérdése:

Hogy forduljak hozzájuk?

Figyelt kérdés
Ha baj van a német munkaadó cégemmel, hogy forduljak a Német Munkaügyi Bírósághoz. Vagy egyáltalán hozzájuk forduljak e, mert úgy hallottam ők az illetékesek ebben.
2011. aug. 18. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előbb egy ügyvédhez fordulj.
2011. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez már megvolt. Sajnos nem bízok meg bent, mert 1 éve egy helybe állok és nem lépett semmit, félek hogy megkenték. Ezért is tettem fel ezt a kérdést, ez az intézmény ha jól tudom hamar lerendezi.
2011. aug. 19. 00:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad szóbaállni idegenekkel.
2011. aug. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor keress másik ügyvédet.
2011. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de inkább olyanoktól szeretnék választ kapni, akik erről tudnak valamit. Ezekkel nem leszek előrébb :)
2011. aug. 19. 10:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Pedig az ügyvéd a legjobb, amit tehetnél.

De ha mindenáron egyedül akarod, akkor azt tudom mondani, hogy nézz utána, biztosan ott is van ilyen panasznap, mint nálunk, be kell menni, és segítenek.

De egy korábbi kérdésedből, aminek ugyanez volt a lényege (ha nem te voltál, akkor bocsi, de szerintem te kérdezted, és már ott is válaszoltam) úgy vettem ki, hogy nem is vagy Németországban. Így elég nehéz messziről.

Azért mondom az ügyvédet többször is, mert nem biztos, hogy megéri pert indítanod, és ezt egy jogász tudja megítélni, olyan, aki ismeri a kinti szabályozást.

De ha te biztos vagy benne, nyújthatsz be keresetlevelet magad is. Írd meg, küldd el, és majd meglátod.

Azt pl. nem tudom, kint van-e ennek valami illetékvonzata.


Tehát, ha egyedül akarod csinálni, akkor nézd meg, hogy melyik a munkáltató székhelye szerint illeték munkaügyi bíróság, és írj egy keresetlevelet, amit elsőbbségi tértivevényes küldeményként beküldesz nekik, és vársz, hogy visszaírjanak. Ha esetleg valami fizetési vagy hiánypótlási kötelezettséged van, akkor arra határidővel felhívnak majd.

Ha pedig véletlenül rossz helyre adod be, és nem ők illetékesek, akkor gondolom ott is van áttételi kötelezettség.

Itt találod a német Munka törvénykönyvét, hátha ebből megtudsz valamit: [link] ebből derülnek ki például az illetékességi kérdések is, meg az is, hogy mivel érdemes hozzájuk fordulni. A 13. §-ban van jó a Rechtshilfe-ről, ennek érdemes még utána járnod.

2011. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazán nem vagyok képben az ottani helyzettel, de itthon vannak ingyenes jog pontok, biztos ott is, kérj onnan is segítséget (rákeresel pl. a google-ban). Vagy a neten is tudsz, biztos találsz olyan oldalt, ahol a problémáddal kapcsolatban írni tudsz egy szakembernek. Gondolom a németed tökéletes, elboldogulsz vele.
2011. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a németem kevés ehhez... ezért is nehéz.
2011. aug. 24. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:

De akkor milyen megoldásra gondoltál?

Már, ha te magad azt mondod, hogy nem tudsz nekik írni, ügyvédhez meg nem akarsz fordulni, akkor mi marad még?


Esetleg annyi ötletem lenne még, hogy fordulj magyar ügyvédhez, és rajta keresztül keress német ügyvédet. Hátha így nagyobb lenne a bizalom...

2011. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából arra, hogy ha valaki tud egy elérhetőséget az illetékes szervezetnek vagy hivatalnak. Íratok egy levelet nekik amiben mindent megfogalmazok....
2011. aug. 24. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!