Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogyasztóvédelmi kérdés?...

Fogyasztóvédelmi kérdés? Hogyan fordulhatok hozzájuk, van-e értelme, mit kel tennem?

Figyelt kérdés

Vettem egy forgalmazótól 100 whey proteint (fehérjét)

A katalógusukban, a neten azt írják 5000 gramm 200 adag.

De valóságban 30 grammos kanál van benne, és csak 166 adagot adnak.


beszéltem mailban a forgalmazótól valakivel, és elsőnek elnézést kért, és állította 25 grammos a kanál ami a vödörben van. Csak az a félreértés, hogy 30 gramm egy adag ami tasakos kiszerelés innen a félreértés.


Most hogy megvettem a terméket kiderült átvert, mikor újabb levelet írtam neki, akkor már más kifogással élt. Egyértelműen átvernek, megtévesztenek.

Kérdés tudom-e így az érzésem, kifogásom, panaszom érvényesíteni? És ha igen hogyan tehetem meg? Hogyan kell, lehet jelezni.? Szerintetek?


2011. szept. 7. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tévesztenek meg, hiszen az az 5000 gramm, ami rá van írva, az benne van, hiszen te az 5000 grammot veszed meg, nem a 166 vagy 200 adagot.

Ha merőkanalat használsz, akkor se reklamálhatsz, hogy csak 10 adag jött ki belőle.

2011. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem ilyen szempontból igazad van.

És az nem számít félreinformálásnak, hogy azt állítja, hogy 25 grammos kanál van benne, és egy adag 25 gramm, de valójában 30 gramm?


Na lehet igazad van, de hogy a kúva annyjukat, engem ez úgy felbasz, ha hülyének néznek :-) :-(

2011. szept. 7. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg van helye a reklamációnak, mert az ember nem 5000g-ot vesz meg, hanem 200 adagot.


képzeld el, hogy megveszel egy 20 darabos 3az1ben kávécsomagot. örülsz neki, mert az van ráírva, hogy egy csomag, az egy bögre kávé. mondjuk te csak munkanapokon iszol kávét, de azt se minden nap, így a 20-as csomag elég egy hónapra.

ezek után kiderül, ahhoz, hogy te reggel megihasd a bögre kávádat, nem elég egy csomag, mert az csak 1 dl vízhez elég, hanem 2 csomagot kell beletöltened. így a doboz, amit vettél még fél hónapra se lesz elég, azaz vehetsz kettőt. pedig másfélszer annyiért kaphattál volna olyat, aminél 1 tasak = 1 bögre.


ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy ömlesztve van-e a cucc, vagy egyenként csomagolva, mert mérőkanalat adnak hozzá, azaz ki kellene jönnie a 200 adagnak. 199-nek, 198-nak, mert szóródik, de nem csak 166-nak.


ez egyértelmű megtévesztés.


a kérdezőnek:


levelet kell írni a fogyasztóvédelemnek szépen leírva, hogy mi a gond, mellékelni a csomagolás fényképét, valamint a mérőpohár fényképét, amin látszik az is, hogy mennyi a beosztása.


lehet a webes felületen is írni neki, de felesleges, mert csak küldenek egy válaszlevelet, hogy küld be úja írásban.


de mielőtt ennek nekiállsz, nézd át újra tüzetesen az egészet, főleg az apró betűket, mert lehet, hogy írják valahol és akkor bukta az egész.

2011. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ez nem ez a kategória?


A fogyasztó szavatossági és jótállási jogairól szóló megtévesztő tájékoztatás az Fttv. 6. § (1) bekezdésének i) pontja szerinti aktív megtévesztéssel megvalósuló tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak is minősül.


„Fttv. 6. § (1) Megtévesztő az a kereskedelmi gyakorlat, amely valótlan információt tartalmaz, vagy valós tényt - figyelemmel megjelenésének valamennyi körülményére olyan módon jelenít meg, hogy megtéveszti vagy alkalmas arra, hogy megtévessze a fogyasztót az alábbiak közül egy vagy több tényező tekintetében és ezáltal a fogyasztót olyan ügyleti döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg, vagy erre alkalmas

2011. szept. 7. 11:59
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves hozzászóló....


én is átgondoltam, olvasgattam a témában...


Átnéztem, az apróbetűket...beszéltem a forgalmazóval, és nem cáfolta, csak kifogásokat keres. Ez alapján meg vagyok győződve az igazamról.


jelzem a fogyasztóvédelemnek, köszi a segítséget, és lesz ami lesz. :-)

2011. szept. 7. 12:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja é egy gond. a mérőkanál nincs beosztással ellátva, de grammos mérlegen mérve egyértelműen 30 gramm. És mivel felesben vettem egy ismerősömmel, így ki is mértem pontosan az egészet...
2011. szept. 7. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!