Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő vagy testvér adóssága...

Szülő vagy testvér adóssága behajtható gyermeken, illetve testvéren?

Figyelt kérdés

Ha anyukámnak, illetve a testvéremnek adóssága van, amit nem tudnak fizetni, illetve az ingatlanjuk értéke sem fedezi a tartozást, elképzelhető olyan, hogy rajtam, az én nevemen lévő ingatlanon hajtsák azt be?

Az hitel felvételekor én semmi kezességet nem vállaltam, nem írtam semmi papírt alá, értesíteni sem értesítettek engem hivatalosan róla. Tehát nekem semmi közöm nincs a hitelhez, beleszólásom sem volt a felvételébe!


A bank ügyintézője viszont közölte anyukámmal, ha nem tudják fizetni, akkor a gyermekén, illetve más hozzátartozóján hajtják majd be az adósságot.

Nekem semmi közöm nincs a hitelhez, valóban behajthatják rajtam?


2011. aug. 21. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de ez engem is felettébb érdekelne.
2011. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Abban az esetben hajthatják be az örökösökön, ha édesanyád elhunyna, és vagyont is örökölnétek utána. Amíg él /legyen hosszú élete/, addig semmi közöd a tartozásához.
2011. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben kötelező elfogadnom az örökséget? Most (még) lehet ellene valamit tenni, hogy ne én örököljek utána?
2011. aug. 21. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
ha meghal adósságot is lehet örökölni, egyébként be kell bizonyítanod, hogy nincs anyádhoz semmi közöd. mármint nem élsz vele együtt.(azt hiszem legalább 5 év)
2011. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az öröklésnél úgy van, hogy LE LEHET MONDANI az örökségről! Vagyis, ha tegyük fel, van egy 15 milliót érő örökség, és 20 millió adósság, akkor mondhatod azt, hogy nem kéred. De ha kéred az örökséget, akkor értelemszerűen az adósság is jön vele (vagyis olyat nem lehet csinálni, hogy a lakást öröklöd, de az adósságot nem; vagy mindkettőt kéred, vagy egyiket sem).
2011. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem hajtható be rajtad. Mindenki vállalja a tette után a felelősségét, még ha a fizetéséből vonják a fennmaradó összeget, vagy közmunka vagy legrosszabb esetben a börtön. (bár ilyet még nem hallottam) Halála után jogod van lemondani az örökségről, legyen az adósság vagy vagyon.

Például van egy 10 millás háza, meg 3 millás tartozás, akkor persze nem lehet hogy a ház az kell, de az adósság nem. Ha lemondasz az örökségről akkor mindenről lemondasz. Ha csak adóssága van, akkor is lemondhatsz az örökségről.

2011. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Visszautasításnak hívják, és akkor lehet tenni, ha már megnyílik az örökség. Amúgy tartozást egyébként is csak a hagyaték erejéig lehet örökölni, tehát legrosszabb esetben az örökség 0. (Már, ha nem utasítod vissza persze.)

Az örökségről lemondani pedig más javára lehet.

Addig, ha tényleg semmi kezességet nem vállaltál, akkor semmi közöd a dologhoz.

2011. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és Magyarországon nincs adósok börtöne.
2011. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!