Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hagyatéki eljárás és tárgyal...

A hagyatéki eljárás és tárgyalás díját hogy állapítják meg? Mennyit kellesz fizetnem?

Figyelt kérdés
Kb. olyan 8 és fél millió értékű ingatlanokat örököltem és úgy tudom, hogy a hagyatéki eljárás lefolytatásáért, magáért a hagyatéki tárgyalásért is fizetni kellesz. De mennyit? Én vagyok az egyetlen örökös.
2011. aug. 23. 06:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
továbbá: azt is írja, hogy a lakástulajdon-szerzés illetékének mértéke 18 millió forintig 6%
2011. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekünk holnap lesz a hagyatéki tárgyalásunk. A közjegyzői díj, amit ott kell fizetni 26 ezer forint. Ez a közjegyzői díjazás! Az illetéket majd a hivatal /ill. hivatal, vagy mi a neve/ fogja kiszabni a bevalott érték után, ha azt jóváhagyja, ha nem jön az ingatlanbecslő és az lesz a szent, ami után kell fizetni.
2011. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az öröklési illetéket NEM törölték el, viszont egyenesági rokonok között az öröklés illetékmentes.

Tehát attól függ, kitől örököltél. Ha szülőtől, akkor nem kell fizetni illetéket, csak közjegyzői díjat, meg pl. átírási díjat a földhivatalnál. De ezek azért nem 200 ezres összegek.

2011. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Apukámtól örököltem.
2011. aug. 23. 20:34
 15/15 anonim ***** válasza:

Akkor öröklési illetéket nem kell fizetned.

Itv. 16. § (1) Mentes az öröklési illeték alól:

i) az örökhagyó egyenes ági rokona (ideértve az örökbefogadáson alapuló rokoni kapcsolatot is) által megszerzett örökrész.

2011. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!