Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma Magyarországon miért nem...

Ma Magyarországon miért nem lehetnek olyan börtönök mint a középkorban? Kínzókamrákkal, hóhérokkal mindnennel!

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Mert azóta kitalálták, hogy vannak elvehetetlen emberi jogok... Különben tudod mire volt jó egy kínzókamra?!
2011. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Majd ha ártatlanul elítélnek, kínoznak 2 évig, aztán pedig rájönnek, hogy mégse te voltál a tettes, akkor tedd fel még egyszer ugyan ezt a kérdést.
2011. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Valahol azért már az európai emberek egy részének a gondolkodásmódjába már nem fér bele a kínzás fogalma, nem egy humánus módszer. Ahogyan tibor95 is mondta vannak már egyetemes jogi nyilatkozatok, amelyek nem igazán támogatják az ilyesfajta büntetés végrehajtást.
2011. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Mert a börtönök cigányokkal vannak tele. Ha magyarokkal lennének talán enni sem adnának a raboknak.
2011. aug. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Mert ma már egyre többen tudják, hogy a börtönnek nem elsősorban a büntetés a célja, hanem a normális társadalomba való visszavezetés. És erre bizony sokkal jobb megoldás az emberi körülmények között való élet, a tanulás, a munka, mint az, ha rendszeresen megkínoznak.

És akkor még az emberi jogokról nem is beszéltem :)

2011. aug. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 doboszoli ***** válasza:
84%

Előrebocsátom, nem vagyok kínzókamra párti!

De. Milyen "emberi jogai" vannak egy gyilkosnak, rablónak, erőszaktevőnek? Ezeket már a cselekmény elkövetése pillanatában (szándékosról beszélek) elvesztette, hiszen szándékosan vétett a többség által elfogadott normák ellen.

Selejt, pusztuljon!

Mennyi esélyt láttok arra, hogy a többszörös visszaeső rabló a börtönben egyszer csak

2011. aug. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 doboszoli ***** válasza:
82%

folyt.

egyszer csak kezesbáránnyá szelídül? Én semmit. Kijön, és folytatja. Ergo: selejt, pusztuljon.

Át kellene gondolni a halálbüntetést. Nem kínozni, egyszerűen kiiktatni a férges részt.

Nem lenne visszatartó ereje? Senki nem szereti a "nyakán érezni, hogy s.gge mily nehéz."

2011. aug. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a börtönök színvonalát mindenképpen csökkenteni kéne az életszínvonalhoz képest. Szerintem az eredeti célja nem a társadalomba való visszaterelés, hanem az elrettentés lenne. Tehát ne úgy gondolkodjanak a bűnözők, hogy most ide betörök, és majd jól megjavítanak, hanem hogy ide nem török be, mert nem ér annyit, hogy bevigyenek a börtönbe. A kínzókamrára ma már nem lenne szükség, mert ugye az is arra volt jó (a vallomások kicsikarása mellett) hogy tovább növeljék a börtön és a külvilág közötti különbséget, mivel akkor az emberek amúgy is a mocsokban éltek. Az meg nem tudom miért fő szempont, hogy mi van az ártatlanul bent lévőkkel, mert ennyi erővel szállodát is csinálhatnánk a börtönből, mert ezer emberből biztos van legalább 1 ember aki ártatlanul van bent.
2011. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

"Az meg nem tudom miért fő szempont, hogy mi van az ártatlanul bent lévőkkel,"


Adja Isten, hogy egyszer az legyen neked!

2011. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

"Szerintem az eredeti célja nem a társadalomba való visszaterelés, hanem az elrettentés lenne."


És mennyire vállt be az elrettentés mond?!

2011. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!