Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire hatásos önvédelemre...

Mennyire hatásos önvédelemre egy 8cm élhosszúságú kiskés?

Figyelt kérdés
1 fegyvertelen támadó ellen hatásos.De ha többen vannak ?
2011. aug. 27. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
A kés nem önvédelmi fegyver. Nem harcképtelenné teszi a támadót, hanem megöli, aztán utólag magyarázkodhatsz a bíróságon, az lesz a vége, hogy "aránytalan volt a védekezés". Így is, úgy is te húzod a rövidebbet (vagy a helyszínen, vagy a bíróságon). A gázspray szerintem jobb megoldás.
2011. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Gress ***** válasza:
Szerintem meg vipera:D Ha megtámadnának kicsapod jól összevered őket és elfutsz:D Biztos megoldás.
2011. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 reptoid tudós 2 ***** válasza:

8 cm-es élhosszúságért tudomásom szerint a rendőrség személysen helyez biztonságba éjszakára.

De lehet hogy rosszul tudom.

2011. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kés, vipera, ilyesmi szerintem nem mindenképpen a legjobb eszköz önvédelemre. Egyrészt ha nem vagy elég gyakorlott, vagy elég gyors, könnyen kicsavarhatják a kezedből, és ellened fordíthatják, másrészt meg súlyos, akár halálos sérüléseket is lehet vele okozni. (igen viperával is, pl egy "rosszul" sikerült ütés a fejre) Ami ugye főleg akkor nem jó, ha ellened fordítják, de ellenkező esetben se túl kedvező ha utána a bíróságon kell bizonygatnod azt, hogy az önvédelmed jogos volt e egyáltalán.


Tehát a kés, konyhakés, vipera, baseball ütő, bot, járókeret, közlekedési tábla, akármi nem a legjobb ötlet. Egy önvédelmi fegyvernek az lenne a célja, hogy gyorsan, hatásosan, ártalmatlanítsa a támadót addig, hogy el tudj szaladni/rendőrséget hívni, és ha ellened fordítják akkor lehetőség szerint ne halj bele.


Ezért szerintem a legjobb egy gázpisztoly revolver.

Természetesen, ahhoz, hogy egy gázpisztolyt önvédelemre tudjál használni, nem árt tisztában lenni a helyes használatával.

- Könnyen hozzáférhető helyen legyen a testeden, erre a célra szolgáló tokban. (övtok pl)

- Csak akkor veszed elő, amikor már tüzelni készülsz, nem előtte. Elővétel után AZONNAL lőni kell. (ne legyen ideje lefegyverezni) A gázpisztoly amúgy sem arra van, hogy mutogasd azzal a céllal, hogy majd biztos megijednek tőle..

- Max 2-3 méterre legyél a támadótól. (kötekedések esetén ez nem jelent problémát, közel vannak..)

- Ha lehet vedd figyelembe a szélirányt, de a széliránytól függetlenül is általános szabály, hogy miután leadtad az első lövést, rögtön elkezdesz futva hátrálni, és úgy adod le sorozatban a többi lövést.

- A gáz patronokat, a szavatossági idő lejárta után cseréld újakra. (tehát erre érdemes figyelni)

- Bizonyos időközönként győződj meg róla, hogy a pisztoly használható állapotban van, nem eszi a rozsda, minden alkatrésze úgy működik, ahogy annak kell.

2011. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4%
Abszolút hatásos, 8cm már elegendő szív vagy veseszúráshoz és nyaki ütőérhez. Lehet hogy viccesnek hat amit most írok, de ha elég jól kezeled legyőzheted vele a teljes amerikai hadsereget is. És ha elgondolkodsz rájössz hogy igazam van.
2011. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Gáz spray,gáz pisztoly nem kell.Ha valaki engem megtámad az haljon meg.Saját kezűleg akarom megölni.Késsel hogy még lássam szenvedni is.Ha megtámad és hagyom elmenni máskor is megteheti.
2011. aug. 28. 07:44
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz vele bánni, akkor 25 centi élhosszúságú késed is lehet, kicsavarják a kezedből, és azzal szúrnak le. Láttam már hasonlót. Két cigány megtámadott egy fazont, az előkapta a pillangókését, azok meg elvették tőle. Ha nem fényes nappal történik egy forgalmasabb kereszteződésben megnézhette volna magát.
2011. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 reptoid tudós 2 ***** válasza:

Ki mondta hogy nem tud bánni vele?


Egyébként egy 1 cm élhosszúságú kés is elég, csak el kell vágnod a nyaki artériát.


Egyébként hosszabb késsel érdemes gyomorba szúrni, és felfelé hasítani. Az nem annyira halálos, mint a szíven vagy tüdőn szúrás, de ha roncsolod a beleit, akkor egész életén át egy csövön keresztül fog sz@rni.


Persze vigyázni kell, mert néhány "terminátort" ez nem fékez le, csak feldühít.

2011. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Olyan a késem hogy nem nagyon lehet megélezni.Van éle de nem borotva éles.De attol még használható önvédelemre vágásokhoz ?
2011. aug. 28. 13:30
 10/18 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Ha nem olyan éles, akkor szúrni jobban lehet vele, mint vágni.
2011. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!