Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltatómnak mely esetekbe...

A munkáltatómnak mely esetekben/eseményekkor lehet szüksége a bérszámfejtő lapok általam aláírt példányaira? Tudtommal a könyveléshez/bevalláshoz elégséges az aláírás nélküli.

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Tehát új a munkáltatód? Fejtsd ki kérlek bővebben!
2011. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A munkáltatóm a régi, de egy ideje nem írtam alá papírt. Azt viszont tudom, hogy be vagyok jelentve. Pusztán hanyagság a részükről, de miért nem lett még ebből gondjuk?
2011. aug. 31. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem értem. A bérlapokat nem kell aláírni. A tv csak a bérfizetésről rendelkezik, a bérlap, csak egy tájékoztató adat. nem lesz baja a munkáltatódnak belőle.
2011. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jelenléti ívre gondolsz? Mert azt mindig alá kell írni.
2011. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megnevezés: Számfejtő lap

A lap alján lévő szöveg: Aláírásommal elimerem a jövedelem elszámolási bizonylat és a kifizetendő összeg átvételét (dátum aláírás)

2011. aug. 31. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi lap. Manapság már nem fizetnek kézbe, csak bankszámlára, tehát tárgytalan. Fentartom továbbra is, hogy nem kell aláírni.
2011. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem a kp-s kifizetések miatt van. Ha számlára kapod utalással, akkor ő tudja bizonyítani a banki kivonattal az átadást peres esetekben. De ha kp-ban kapnád a fizetést, akkor kellene ezt aláírnod, hogy te a pénzt átvetted, a pereskedések elkerülése miatt.
2011. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fizetés készpénzes. S ha jól értem, ennek a lapnak csak akkor van jelentősége, ha a ki nem fizetett munkavállaló akarja érvényesíteni jogos igényeit?
2011. aug. 31. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak fontos, hogy aláírassa, különben bármikor beperelheted, hogy nem fizetett ki. Mivel és hogyan bizonyítja?
2011. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!