Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha édesanyám egyedül nevel...

Ha édesanyám egyedül nevel engem és a 21 éves nővéremet, akkor mi hátrányos helyzetűnek számítunk?

Figyelt kérdés
Anyám és apám nem váltak el, mert túl költséges, de apám elköltözött tőlünk. Rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülök, minden évben ingyen tankönyvet kaptam. Azért kérdezem hogy, ha mindezért hátrányos helyzetűnek számítok, akkor azért kaphatok-e többletpontot felvételikor? Ha a pontszámító kalkulátorban kipipálom a "hátrányos helyzetűt", akkor a gép +20 pontot ad. Szóval akkor jogom van hozzá vagy nincs?
2011. szept. 1. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért, mert egyedül nevel titeket édesanyád, még nem vagy hátrányos helyzetű.

Viszont így, hogy kaptok rendszeres gyermekvédelmi támogatás , már jogosult vagy a többletpontra.

Én is ez alapján kaptam 20 pontot. Igaz, végül nem is volt szükségem rá :)

2011. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értem, mi költséges egy váláson - ha nem válnak el, arra sokkal jobban rá lehet fizetni: pl. apád csinál egy rakás adóságot és anyád (is) fizethet, mert házasok.
2011. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem apum meghalt. Anya egyedül nevel engem. Énis kaphatnék ilyen gyermekvédelmi támogatást? avgy azt milyen esetben kapok? Nekem is járna többletpont?
2011. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mire fel kellene adni többletpontot.
2011. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!