Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engedélyeznétek a petesejtek,...

Engedélyeznétek a petesejtek, illetve a spermiumok szelektálását az egészségtelen gyerekek születésének elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés
Nem a gyermek nemének, vagy küllemének megválasztásáról beszélek, csupán az egészségtelen gyermekek születésének esélyét redukálnák.
2011. szept. 2. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még szép. Örülök, hogy a tudomány lehetővé tette.
2011. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Húh nehéz kérdés. Ez már olyan "Istent játszani" játszma.

Ha elkezdünk beleavatkozni annak beláthatatlan a vége.

Talán jobb lenne ha nem lenne, viszont valószínű belemennék én is :(

2011. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alv!n ***** válasza:
75%
Nem vagyok se én,se te,se a másik,se az orvos Isten.
2011. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ha adott ez a lehetőség, ki kell használni. És ez nem "Isten-játszás". Mi, emberek, eljutottunk egy olyan technikai-tudományos szintre, ahol az utódnemzést mesterséges módon tudjuk manipulálni oly módon, hogy az utód minél tökéletesebb legyen. Egyszerűen eljutottunk az evolúció ezen lépcsőfokára. Az oroszlán a szavannán is arra törekszik, hogy minél tökéletesebb utódot hozzon létre. Csak az az állat még nem ismeri a kémiát, biológiát, stb-t.
2011. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelműen jó dolog. Kinek lenne az ellentéte jó? Úgy értem egy szülő se szeretné, hogy a gyermeke úgy jöjjön világra, hogy már tudatában vannak annak a ténynek, hogy milyen betegségei vannak amik az egész életét megbélyegzik.
2011. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Fogamzás előtt mindenképp.

Utána egy ideig meghagynám a lehetőséget.

2011. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert szerintem se a gyereknek, se pedig a családjának nem jó, ha egy beteget kell ápolni egész életében.


Természetesen nem arra gondolok, hogy mindenki szép, kék szemű, szőke kis angyalt gyártson magának, hanem a tényleges, komoly, vele született és egy életen át tartó betegségek és fogyatékosságok kiszűrésére.

2011. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!