Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miértelme annak hogy nagyobb...

Miértelme annak hogy nagyobb adot fognak szedni az egészségtelen ételekre?

Figyelt kérdés
Ilyen sehol nincs a világon. Azonkívül mi alapján döntik el hogy mi egészséges és mi nem? Nem csak a hamburger az egészségtelen hanem ugyan ugy akkor már legyen a pörkölt és a többi magyar étel is!
2011. febr. 22. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű:


Államháztartás közelít a csőd felé.


Pénzt be kell szedni, a lehető legkevésbé népdühítő módon. Namost, ÁFÁ-t és társait emelni politikai öngyilkosság. Az egészséges életmód manapság meg baromi nagy divat, tehát elég egyszerű a képlet: emelem az adót, és elmondom, hogy ezt értetek teszem :)

2011. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem válasz a kérdésedre, de figyelmedbe ajánlom ezt az írást:

[link]


"Abszolút igaza van a miniszterelnöknek, amikor plusz adók kivetésével akarja azokat a fogyasztókat megsarcolni, akik cigarettát, szeszesitalt, kávét, vagy esetleg egészségtelen hamburgert vásárolnak. Ugyanakkor nem lenne rossz, ha a fizikai épségünk mellett a szellemi színvonalunk megőrzése, ne adj isten esetleg emelése felett is őrködne. Tudom, hogy a bulvár Európa derűsebb felén is veri a szériőz lapok olvasottságát, és a Big Brother is holland találmány, de a hamburgereket is az amerikai gyorséttermi láncokban vásároljuk, így talán nem ördögtől való a hamburgeradó bevezetése mellett a társadalom további szellemi leépülésének megakadályozása érdekében extraadó kivetése a bulvárlapok olvasóira, vagy a kereskedelmi tévék nézőire."


Van benne valami!

2011. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Ilyen sehol nincs a világon."

Szerintem ez nem igaz, én úgy tudom talán az usában is van, bár lehet, hogy csak tervezték.


" Azonkívül mi alapján döntik el hogy mi egészséges és mi nem?"

Egyszerű, megnézik hogy mi van benne.


Amúgy nem csak a hamburgert fogják adóztatni, a hamburger adó az csak a beceneve.

2011. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Semmivel sem egészségesebb a szója,vagy a tápszerek,mint a természetes alapanyagú ételek. Csak éppen ezek divatosak.

Az pedig,hogy mi az egészséges és mi nem,pár évenként változik.

Évekig állították,hogy az olaj egészségesebb a zsírnál,a margarin a vajnál.

Most már rájöttek,hogy éppen a fordítottja igaz. Az olaj és a margarin egészségtelen és rákkeltő.

Akkor mire vessük ki az adót,és főleg hogyan!

2011. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A kérdés az volt, hogy "mi értelme?". Erre válaszolok, és nem foglalok állást abban a kérdésben, hogy egyetértek-e vele. Alapvetően két okból lehet hasznos.


1, Amit az első válaszoló említett. Nő tőle az adóbevétel.


2, Amire a második válaszoló is utalt részben. Amennyiben egy speciális termékkört adóztatnak meg, annak az a célja, hogy a fogyasztók kevesebb ilyet vásároljanak, és kevesebb vállalkozó foglalkozzon ezen termékek forgalmazásával (illetve kisebb tételben tegye). Normális körülmények között ezt a célt valamilyen mértékben el is érik vele.


Az természetesen megitélés kérdése, hogy mik tartoznak az "egészségtelen élelmiszer" kategóriába. Reményeim szerint értelmesen fogalmazzák meg a törvényt.

2011. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Nem velem kéne kitolni, aki a mekis kajától nem hízik és lehet nézem a vv-t, de szociológiai és társadalomismereti okokból. Ez nem jelenti azt, hogy ne tudnék mellette heti 5könyvet elolvasni. A kövér disznók drágán is megveszik a hamburgert. Törődj bele, egypártrendszer van!
2011. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A nyomor nem káros az egészségre?-szerintem igen.Elolvastam a cikket,és nem tudom,hogy sirjak vagy röhögjek.Ebben az országban foglalkoznak az emberek egészségével?????A hamburger formájában?Pont ebben?Az nem káros az egészségre,hogy százezrek éheznek?és ugyanennyi gyerek is?hogy fűtetlen lakásokban laknak emberek télen,mert nem birják fizetni a számlákat.Az egészséges?Normális ez az ember?-vagy ennek is agyára ment a jólét.
2011. febr. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
megszorítás, csak más néven!
2011. febr. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 doboszoli ***** válasza:

Bölcs Kormányunk a mélyszegénységben élőket pont lesz@rja, sőt egyet még rúg is rajtuk. (tudom, a gazdagok adják az adók x százalékát, ők teremtenek munkahelyet, bla,bbla..)

Ugyanez a kormány missziót vállal az egészségük megóvásáért.

Természetesen Fidesz-módra, nem az egészséges árát csökkenti, hanem a másikat emeli.

Annyira kilóg az a bizonyos lóláb, hogy az embernek kedve lenne patkolókovácsot hívni.

2011. febr. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Bölcs Kormányunk a mélyszegénységben élőket pont lesz@rja, sőt egyet még rúg is rajtuk. "


Köztudott tény, hogy a legszegényebbek fogyasztják a legtöbb hamburgert például. Pont ezért tartanak ott, ahol, és nem az egyéb adók miatt. Ugye erre szeretnél kilyukadni?

2011. febr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!