Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvertek neten. Mennyi esélyem...

Átvertek neten. Mennyi esélyem van a per megnyerésére?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Neten láttam egy telefont (expressz) 45 000 forintért.. Elküldtem érte ma egyik haveromat, ott működött a telefon. Gondolom tudta mikor jó. Hazajöttem átvettem a telefont, a telefon szar, az érintője nem jó,50. nyomásra reagál. Felhívtam a parasztot hogy szar a telefon. Ő nagyon jól tudta mert látszott rajta. De közölte hogy elvittük nem fizet semmit nyugodtan jelentsem fel, de a fogyasztói törvénykövben ha jóltudom az áll hogy aznap köteles visszavenni a terméket ha az nem jó. De ez a paraszt nem fizet. Feljelentem, de nem tudom hogy megy ez. Valaki valamilyen ötlet? Mennyi esélyem van ezellen a szemét ellen mert 45 ezer az nem kevés.
2011. szept. 4. 23:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
bakker milyen telefon 45 ezerért? ennyiért én inkább már újat vennék.
2011. szept. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Htc Hd2.45 ért nagyon is olcsó volt :)
2011. szept. 4. 23:19
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Valami papír van róla hogy tőle vetted?

Egyáltalán az övé volt a telefon?

Úgy, hogy csak egy telefon van nálad (ami akár lehet lopott is) nehéz lesz bizonyítani bármit.


Egyébként az érintőképernyőnél nem tudom hogyan lehetne tudni hogy mikor jó és mikor nem, szóval érdekes felvetés.

2011. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez az hogy nincs papír:S

A kijelző meg olyan hogy néha jó néha nem:S

Akkor meg pont működött.

Csak a hírdetés van meg ami fenntvan expresszen.

Lehet megjavíttatom és eladom.

Mert kevés esélyem van..

2011. szept. 4. 23:29
 5/15 anonim ***** válasza:

szerintem nincs esély rá.

hogyan is lehetne bebizonyítani, hogy nem nálad romlott el a telefon?

ha legalább lenne adásvételi szerződés, akkor lehetne rá kötelezni, hogy vegye vissza, de anélkül reménytelen.

2011. szept. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

használtan amúgy sose vegyél műszaki cuccot.

ha jó vételnek tűnik, pláne ne.

2011. szept. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%. Nyolc napon belül köteles visszavenni, még akkor is ha nálad romlik el. Ezt hívják garanciának. Nyugi megnyered.
2011. szept. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, és amit elfelejtettem hozzátenni, ha nem romlik el akkor is. A vevő internetes vásárlás esetén nyolc napon belül kérheti INDOKLÁS NÉLKÜL a termék visszavásárlását akkor is ha az nem hibásodott meg.

Itt pedig rendelés módja számít szerződéskötésnek, nem az átvétel módja. Tehát ha megrendelés után személyesen veszed át az akkor is internetes vásárlásnak számít és él a 8 nap kötelező garancia.

2011. szept. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha nem adott számlát róla, akkor inkább ne is próbálkozz. :P

Egyébként a 8 napos szabály a távollévők között létrejött szerződésekre vonatkozik, a lényege, hogy a vevő nem tudja előre megnézni, mit vesz.

Ebben az esetben az ismerős elment, és látta a terméket, ki is próbálhatta. Szóval ez felejtős.

2011. szept. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

"A vevő internetes vásárlás esetén nyolc napon belül kérheti INDOKLÁS NÉLKÜL a termék visszavásárlását akkor is ha az nem hibásodott meg. "

Ez a boltokra vonatkozik, nem magánszemélytől történő vásárlásra.


Fogyasztói törvénykönyv nem létezik.

A fogyasztóvédelem is a cégek és fogyasztók közötti kapcsolatokkal foglalkozik, nem azza, ha magánszemélytől veszel pl. használt telefont.

2011. szept. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!