Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek van elővásárlási joga?

Kinek van elővásárlási joga?

Figyelt kérdés

Van egy ikerház. Osztatlan közös tulajdon, de teljesen el van különülve a két ház. Az ikerház másik felében a szülők a haszonélvezők, de a tulajdonos a fiuk.

Kinek van elővásárlási joga? A haszonélvezőknek vagy a tulajnak?(ő jelenleg külföldön van).


2011. szept. 8. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A tulajdonosoknak van elővásárlási joga.
2011. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha tulajdonos,akkor már az övé.Miért vennémeg magától?A haszonélvezetről,lelehet mondani,és az elővásárlási jogról lelehet mondani.
2011. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

"A tulajdonosoknak van elővásárlási joga."


Mi a szösz? És fizet önmagának egy jelképes összeget, hogy a tulajdonában maradhasson? :D

2011. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Az egyik felét el akarják adni?A közvetlen szomszédnak van előjoga,rokonnak,örököstársnak is.De nem muszáj velük üzletet kötni,ha nem adják meg legtöbbet ígérő árat.Vagy hozomra akarják megvenni.
2011. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
természetesen a másik tulajdonosnaknak van elővásárlási joga
2011. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az egyik felét el akarják adni?A közvetlen szomszédnak van előjoga,rokonnak,örököstársnak is.De nem muszáj velük üzletet kötni,ha nem adják meg legtöbbet ígérő árat.Vagy hozomra akarják megvenni."

ez baromság...egyértelmű a jogszabály, a másik tulajdonostársnak van elővásárlási joga, szomszéd, rokon, örököstárs (az mi?) nem játszik...és természetesen azon az áron kell neki felajánlani, amit mástól is kérnének vagy alacsonyabb összegen...ha nem tud vagy nem akar élni az elővásárlási jogával, akkor bárkinek el lehet adni

2011. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A két ház teljesen független egymástól, mindkettőnek más a tulajdonosa, csak a régi nagyszülői döntés miatt még mindig osztatlan közös tulajdonként van bejegyezve. Most már tudom hogy a másik lakás tulajával kell beszélnem.
2011. szept. 8. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
írásban mondasd le az elővásárlási jogával, ha nem kíván vele élni, ne szóban!
2011. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Biztos bennem van a hiba, de nem ertem a kerdest.

Ha osztatlan a tulajdon, es a tulajdonosbol egy van csak (a kulfoldon levo fiu), akkor ki akar es mit eladni/megvenni es elovasarlasi jog mire??? a sajat tulajdonara, aminek 100%-osan a tulajdonosa????

2011. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsanat, nem frissitettem, mielott valaszoltam. Akkor most mar ertem a kerdest. BOCSANAT
2011. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!