Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy buliban összeverekedtem...

Ha egy buliban összeverekedtem valakivel és annak betört a feje, akkor milyen büntetést kaphatok?

Figyelt kérdés
belém kötött a gyerek és én visszaszóltam majd elkeztünk verekedni és elájult és betört a feje.lecsukhatnak vagy mit kaphatok ezért?
2011. szept. 11. 14:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%

Könnyű testi sértés plusz önbíráskodás, kérdés hogy 8 napon túl gyógyuló vagy sem. Ha 8 napon túl gyógyuló akkor súlyos testi sértés.


Szerintem bénzbüntetés várható, főleg ha első eset

2011. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
2011. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%
Sztem arra számíts, hogy erkölcsibe bekerülhet a dolog 2-3 évre.
2011. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
elsöeset volt. de nem tudom hogy 8 napon túl gyógyul-e majd.:( a börtön viszont el szeretném kerülni!!!!
2011. szept. 11. 14:15
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Ja meg ami a legalapvetőbb, abban az esetben jöhetnek ezek a dolgok, ha a srác elment orvosi látleletet vetetni tanúkkal, illetve megtette a feljelentést ellened a rendőrségen, ellenkező esetben nem fog történni semmi.


Mivel ha "nincs feljelentés akkor nincs ügy sem"

2011. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

Mondta a srác, hogy feljelent?

Tanuk vannak az esetre akik ellened vagy melletted tanúskodnának?


Mert sokmindent ki lehet ám magyarázni, hogy ne jusson el a dolog odáig, hogy rádverjék a dolgot.

2011. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És hogyha kiderülne hogy börtönbüntetés lenne akkor esstleg nem lehetne megoldani azt hogy közmunkával ledolgozzam vagy pénz birság?
2011. szept. 11. 14:23
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
Ha pedig esetleg olyan sérülést okoztál volna, amihez orvost kell hívni (pl szúrás vagy nyílt törés) akkor az orvos köteles alapból feljelenteni.
2011. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

Pénzbirság abban az esetben játszik csak, ha könnyű testi sértés, tehát ha 8 napon belül gyógyuló, minden egyéb esetben szabadságvesztés van nyilván ha első eset akkor nem letöltendő szabadságvesztést kapsz hanem felfüggesztettet ami azt jelenti hogy ha záros időn belül csinálsz valamit pl 5 éven belül, legyen az akármi akkor bevarrnak.


közmunka abban az esetben van ha a pénzbüntetést nem tudod kifizetni tehát csak könnyű testi sértésnél.


De mondom sokmidnent ki lehet magyarázni tanukkal, pl ha te szerzel pár tanút akik azt mondják, hogy késsel fenyegetett akkor az már jogos önvédelemnek számít és úgy már egész más a dolog fekvése, persze ezzel óhatatlanul elköveted a hamis tanúzást ami szintén bűncselekmény, nade azt is be kell bizonyítani ugye...

2011. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
hát többen látták mert discoba történt részegvolt és belémkötött és igy történt ö más városból jött a mi városunkba.de a gyerek kórházba van és nem tudom hogy feljelentette mert ha nem akkor lehet hogy az orvosa igen mert betört a feje az nyilt törésnek számit?
2011. szept. 11. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!