Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen való alkoholfogya...

Közterületen való alkoholfogyasztásért hogyan büntetnek?

Figyelt kérdés

Értem azt, ha csak bontott üveg van valakinél, aki láthatóan ittas állapotban van az már büntethető?

És akár ha látnak is konkrétan inni valakit a rendőrök, ez elegendő? Rögtön helyszíni bírság jár? Mi történik ha nem fizeti ki valaki?


Nem kerültem még ilyen helyzetbe, de pusztán kíváncsiságból érdekelne, hogy mi is ilyenkor a pontos eljárás.


2011. szept. 13. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A közterületeken való szeszesital fogyasztás rendjét, tiltását, módját önkormányzati rendelet szabályozza. Ha a jogszabály helyszíni bírság kiszabását lehetővé teszi és a hatóság tagja emellett dönt, ezt közli az elkövetővel, egyben tájékoztatja a jogkövetkezményekről. Ha az elkövető a jogkövetkezményekről szóló tájékoztatás után tudomásul veszi a helyszíni bírság tényét és összegét, akkor a hatóság tagja kiszabja a bírságot, melynek összege 3.000-20.000 forintig terjedhet, és ez ellen jogorvoslatnak helye nincs és 30 napon belül be kell fizetni.

Ha az elkövető nem veszi tudomásul, vagy az összegét vitatja, akkor az intézkedő a bírságolást befejezi és közli az elkövetővel, hogy feljelentést tesz.

2011. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Engem a közteresek kb 5 éve üvegenként 30 ezerre akartak megbüntetni, még az asztal mellett lévő üres üvegeket is a nyakamba akarták varrni, pedig már ott voltak, mikor leültem...
2011. szept. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!