Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon a közterületen...

Magyarországon a közterületen az alkoholfogyasztást büntetik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Igen
2011. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Magyarország olyan ny*morék, hogy lassan már rövid pólóban se lehet kimenni az utcára.
2011. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és pénzbüntetés ?? ha igen akkor hány ezer??
2011. jún. 28. 19:33
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, pénzbüntetés (először csak hivatalos figyelmeztetés).

Az összegről kérdezd meg a helyi jegyzőt.

2011. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Szeszesital-árusítás, -kiszolgálás és -fogyasztás tilalmának megszegése


12. § (1) Aki


a) a szeszes ital árusítására vagy a közterületen történő fogyasztására vonatkozó - törvényben, kormányrendeletben, illetőleg önkormányzati rendeletben meghatározott - tilalmat megszegi,


b) vendéglátó üzletben 18. életévét be nem töltött személy részére szeszes italt szolgál ki,


c) a szeszes ital eladása során közterületen vagy nyilvános helyen szemmel láthatóan részeg állapotban lévő személynek szeszes italt szolgál ki,


d) közterületen vagy nyilvános helyen fiatalkorút szándékosan lerészegít,


ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás az illetékes fogyasztóvédelmi felügyelőség hatáskörébe is tartozik.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a rendőrség, a közterület-felügyelő, illetőleg a fővárosi és megyei kormányhivatal megyei népegészségügyi szakigazgatási szerve vagy kistérségi népegészségügyi intézete erre felhatalmazott ügyintézője helyszíni bírságot szabhat ki.

2011. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez jegyző. A rendőr a helyszínen dönt, hogy figyelmeztet, helyszíni bírságol (3-20eFt), vagy feljelent. Ha nem ismered el, akkor feljelent.
2011. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én eddig max olyannal találkoztam, hogy a rendőr kiöntette a felbontott sört.
2011. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én eddig max olyannal találkoztam, hogy a rendőr kiöntette a felbontott sört."

Akkor figyelmeztetett. Ha ittál volna még belőle, akkor a szabálysértés folytatása miatt elő is állíthat.

2011. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem (nyugi ettől nem szavaztam le mindenkit), önkormányzati rendeletben szabályozzák, tehát minden városban más, a város képviselő testülete/ közgyűlése határoz róla. Szegeden például van ilyen rendelet, Mezőtúron nincs.

Az nem kérdés, hogy hülyeség, mert mikor mész egy városba nem az az első dolgod, hogy megnézed az összes önkormányzati rendeletet és azután tudod, hogy hol lehet dohányozni, alkoholt fogyasztani...

2011. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!