Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkajogviszonnyal kapcsolatos...

Munkajogviszonnyal kapcsolatos kérdés? Bővebben kifejtve lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A helyzet a következő:

Szept 15-ig volt érvényes szerződésem, tegnap aláírtam egy 19-éig szóló hosszabbítást.(20-án bezár a munkahelyem, 19-én mentem volna utoljára)

Egész nyáron szívattak, többször vengédek előtt is megalázva. Tegnap kértem családi indokkal + 1 szabadnapot (egész nyáron soha nem kértem pluszba, ez volt az egyetlen), amit a "főnökasszony" megtagadott. Mai napon már csak azért mentem be, hogy bejelentsem hogy többet nem dolgozok ott.

Írásban ezt nem jeleztem, így írásos indoklással sem éltem.

Munkaügyi bírósággal fenyeget, és hogy mivel így léptem ki ezért többet munkát sem fogok kapni, mert nem fognak alkalmazni.


Kérdéseim a következők lennének:

1, ha valóban bíróságra kerül az ügy, milyen következményekkel számolhatok (azaz valóban foglalkoznak majd máshol azzal hogy kiléptem idő előtt)?

2, a szept.15-ig járó bérem, ameddig becsülettel ledolgoztam az időmet, érhet-e bármilyen retorzió?


Annyit még hozzáteszek, hogy a szerződéshosszabbítás egyik példányát ők írták alá helyettem a tegnapi nap folyamán, még délután (azaz hivatalos iraton hamisították az aláírásom), hogy a könyvelőnek el tudják faxolni. Ezt azután közölték velem, hogy tegnap bementem és aláírtam a maradék két példányt.

Az "aláírásom", amit odahamisítottak közel sem olyan, mint az én eredeti aláírásom, és ezt grafológus is meg tudja állapítani majd.


Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm!


2011. szept. 16. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nem írtad alá a hosszabbítást, akkor hiába szeretne menni a munkaügyire. Ellenben okirathamisításért tehetsz feljelentést, főleg ha nem akarják a 15-ig járó béredet kifizetni, ezzel akár fenyegetőzhetsz is. Gondolom amúgy sem akarnál máskor ott dolgozni.
2011. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De, a hosszabbítást saját bevallása szerint is aláírta ("Tegnap aláírtam egy 19-éig szóló hosszabbítást."), itt egy példányon való hamisításról van szó. Tehát a hosszabbítás megtörtént.


Rendkívüli felmondásra nem volt indokod (nem köteles ugyanis pótszabadnapot adni a munkáltató), így jogellenes munkaviszony-megszüntetésért perelhet téged, akár sikerrel is.

2011. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Remélem a volt főnököm nem viszi a bíróságra az ügyet, neki sem lenne érdeke. Valószínű a férje és a könyvelője is ezt fogja tanácsolni neki.

(Főleg, hogy elég sok belső dologról tudok a cégnél, és ha ezek kitudódnak, ő járna rosszabbul.)

2011. szept. 17. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy 4 nap miatt perelne téged.

Nem lenne értelme, mivel túl sok pénzt nem remélhetne ettől, ugye négy napi munkabér, mert ha valami kárát tudná igazolni, akkor azt, de hát sok kára sem lehetett ennyi idő alatt, gondolom.

Természetesen a ledolgozott időre ki kell fizetnie a béredet, ellenben ő meg kérheti a ledolgozatlan időre járót.

2011. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, ment a zöld kezecske.


Végül nem lett semmi következménye, csak a szája járt a nőnek. Ugyanúgy megkaptam minden papírt, és a bért következmény nélkül.

2011. szept. 21. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól alakult. :)
2011. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!