Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez kell fegyverviselési...

Ehhez kell fegyverviselési engedély?

Figyelt kérdés
Mondjuk szeretnék kardot viselni ... lehetséges ez közterületen? Ha igen milyen engedélyek szükségesek és hol lehet őket beszerezni, illetve milyen feltételekkel?
2011. szept. 18. 21:03
 1/5 dirtboy ***** válasza:
100%
úgy tudom minden fegyvernek minősülő tárgyat komoly indokkal lehet csak viselni,ha nem tudod megindokolni hogy miért akarod magadnál tartani akkor nem fogsz kapni rá viselési engedélyt.
2011. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha huszárruhában vagy középkori lovagpáncélban vagy, akkor nem kell, mert azt hiszik, hogy jelmezbálba mész...


Amúgy a XXI. század hajnalán eléggé "gáz" karddal mászkálni az utcán, csak nem szamuRAJ vagy?

2011. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csupán érdekel a dolog,és mivel nem találtam erre vonatkozó infókat a neten (mondjuk nem is kerestem sokat :P ), gondoltam megkérdezem.


Egyébként engem nem érdekel, hogy a mai társadalom, közvélemény mit tart gáznak ;)

2011. szept. 18. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy 9 cm-t meghaladó pengéjű kést nem szabad hordani magadnál. De lehet hogy a kard az szerszámnak minősül..

Amúgy miért akarsz kardal járkálni ??

Valami praktikusabb nem akadt?


Amúgy félhivatalosan megoldható hogy nállad legyende nem látványosan. Mert azt tudom hogy a biztonságiaknál is el kell takarni a fegyvert mert az a közrend megzavarására alkalmas bla bla..

2011. szept. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:
56%

Max.8 cm pengehossz fér bele a viselésbe.

Szerintem a kardnál, azonkívül, hogy nevetséges, simán rádhúznák a KKVE viselését.

2011. szept. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!