Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A FLOBERT lőfegyverek engedély...

A FLOBERT lőfegyverek engedély kötelesek?

Figyelt kérdés

Emlékszem hogy régen csak fegyver tartási engedéllyel lehetett FLOBERT lőfegyvert vásárolni. De mintha rémlene nekem olyasmi hogy az utóbbi években, módosított jogszabály lehetővé teszi az engedély nélküli tartásukat.

Jól emlékszem vagy tévedek?


2011. szept. 18. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
A flóbert pisztoly peremgyújtású, 4, 6 vagy 9 mm kaliberű töltényt tüzel. A flóbert töltények közös jellemzője, hogy nem tartalmaznak lőport, tehát nem minősülnek lőszernek. Egy flóbert töltény, önmagában, akár 25-30 joule csőtorkolati energiára is képes, de a hazai jogi szabályozás csak olyan flóbert fegyver forgalmazását engedélyezi, amelynek csőtorkolati energiáját 7,5 joule alá csökkentették. A legálisan megvásárolható flóbert fegyverek tehát mind ilyenek!
2011. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha 18 éves elmúltál, akkor szabadon vásárolhatsz flóbert fegyvert, de csak otthon használhatod, utcán nem viselheted!
2011. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
És a lakóhelyed önkormányzatánál tudtommal be kell jelentened.
2011. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Én még ott maradtam le hogy a gázpisztolyokat engedélymentessé tették a flóbereket meg le kellett adni.

Vagy kiváltani rá a fegyvertartási engedélytúgy mint egy komoly fegyverre.


Na most vagy én maradtam el megint valami új módosításról vagy ti maradtatok le rendesen a régiről.

Azt tudom még ,hogy az elöltöltős fegyverek kalibertől kortó függetlenül múzeálisnak minősülnek és szabadon tarthatók lakásban. (gumilövedékes sörétes bármi golyós kivitelben)

2011. szept. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 doboszoli ***** válasza:
93%

A flóbertre ugyanazok a szabályok, mint éles lőfegyverre.

Teljesen logikátlan, hiszen egy izmosabb légpuska magasan több kárt tud okozni, de ez van.

Amúgy nem kár érte, mindenre alkalmatlan, úgy céllövészetre, mint önvédelemre.

2011. szept. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint engedély köteles a Flobert??? Bár nem is baj, egyre több helyen olvasom hogy tényleg harmatgyengék, nem is éri meg tartani :S :(
2011. szept. 19. 07:48
 7/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Így igaz.

A gáz-riasztók szabad tartása előtt a flóberteket vette boldog-boldogtalan, (illetve "importálta" Bécsből, olaszból)

önvédelmi hatása abban merült ki, hogy hasonlítottak az élesre, tehát nulla. Amikor néhány éve a gp.-t legalizálták,

úgy gondolta valami jogtudor, hogy a kettő együtt sok a népnek, gyorsan engedélyes kategóriába tették. Ám miután nyilvántartatlanul sok ezer volt az embereknél, adtak egy lehetőséget a leadására, egy határidőig büntetlenül.

Le is adtak vagy öt darabot az országban....

A flóbert annyira veszélyes, mint a papírvágó olló, a gémeskút, meg a méhcsípés.

2011. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2013. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kovács Gyula dr. válasza:
76%

Kedveseim!


Teljesen véletlenül keveredtem erre az oldalra. Hadd kérdezzem meg: a flóbert lőfegyverrel kapcsolatos kérdéseket miért egymáshoz intézitek. Van ennek megválaszolására egy autentikus forrás, mégpedig a lőfegyverekről és a lőszerekről szóló 2004. évi XXIV. törvény.


A törvény 2. § 7. pontja szerint a flóbert rövid lőfegyver "B" engedélyköteles kategóriába tartozik.


Mindenkit ölelek!

2014. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

+ a 253/2004.(VIII.31.) Korm. rendelet a lőfegyverekről és lőszerekről.


Mert a kutya igazából itt van elásva.


A lényeg, hogy a flóbert engedélyköteles ugyan, de az engedélyt ún. egyszerűsített eljárás keretében adják gyakorlatilag mindenkinek, mert nem sport célú lőfegyvertartási engedélyt kérsz, hanem "céllövészeti" célút, amit otthon a lakásban, ill. bekerített magánterületen gyakorolsz majd. Vagyis nem kell sem egészségügyi alkalmasság, sem fegyvervizsga, sem sportegyesületi tagság. Csak legyél legalább 18 éves.

2014. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!