Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtilthatja egy áruház...

Megtilthatja egy áruház szabályzata, hogy a vásárlótérben fényképezzek?

Figyelt kérdés

Teszem azt valami humorosra lelek, esetleg valami kellemetlenre. (Hagy ne kelljen részleteznem mire gondolok, mind tudjuk milyen kedves dolgai vannak a multiknak.) Egy közeli nagyáruháznál ugyanis ki van írva, hogy fényképezni tilos. Ellenben én úgy tanultam, hogy az áruháznak semmi jogosultsága sincs megtiltani, hogy lefényképezzem ha például diszkógömb helyett, disznógömb kiírást látok, avagy feltűnik néhány átcímkézett lejárati dátumú termék. Sőt bizonyítani is csak így tudom egyértelműen, ha valami csalásra lelek.

Persze akkor is előfordulhat, hogy fényképezni támad kedvem, mondjuk bizonyos termékek árát így mentem el magamnak.


2011. szept. 20. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Mivel magánterület, én házam én várom alapon azt tilt meg, amit jónak lát.
2011. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Áruházban simán tilthatja. Házirend.
2011. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 jozsi2011 ***** válasza:
0%

Szerintem megtiltják, DE NEM TEHETIK MEG!!!


Alkotmányba és emberi jogokba ütközik ez. Példa:


Nem tudok írni és olvasni, mert a neveltetésem nem volt olyan.. nem jártam iskolába. Van egy mobiltelefonom és bemegyek az áruházba lefényképezni egy dolgot, mert tetszik és meg akarom venni, de otthon meg kell mutatnom a családomnak és meg kell velük beszélnem, hogy az mi és mennyi forint stb stb... de akár értelmi fogyatékos vagyok és úgy csinálom ezt.... akkor aztán meg pláne nem hogy nem tilthatják meg de még nem is büntethetik meg.


Törvény kötelezi az oktatásban való részvételt, de azt nem tudják törvényben meghatározni, hogy én meg is tanulok-e írni és olvasni...


És még sok sok kiskapu van, amiért nem tilthatják, meg.


Viszont elég szemét dolog, mert ezzel ellenben el kell viselned, hogy rólad akár olyan felvételt is készíthetnek, és tárolhatnak, amit te nem szeretnél.



És, ha ezt vázolod a veled szemben intézkedni kívánó helyi nagyokossal, akkor ő elmondja, hogy akkor kitiltanak az üzletből stb stb...


Erre te válaszolod, hogy: jó értem ezt kérem írásban most azonnal vagy hívjon rendőrt... és ha leírja akkor irány a panaszkönyv és utána lehet őket feljelenteni - megszellőztetni a sajtóban - na meg egyébként ha úgy adódik akkor személyiségi jogodat sértették meg, az emberi méltósághoz való jogod is sérülhet egy ilyen konfliktus alkalmával, továbbá még szeret foglalkozni ilyennel a fogyasztóvédelem...


Megfelelt a válasz?

2011. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát mindig meg szokták tiltani.

Egyszer autogramosztás volt egy ilyen áruházban, odajöttek a színészek, CD-ket, DVD-ket, képeket írtak alá, lehetett posztert venni, stb.

Természetes az ilyen eseményeknél, hogy lehet velük közös képet csinálni.

Legalábbis általában természetes.

Itt megtiltották azon a címen, hogy esetleg látszódhat valami az áruházból...

Szerintem a magánterületén egyébként jogosult megtiltani, az, hogy nem tud olvasni valaki, stb. kivédhető azzal, ha tudnak katalógust adni...

De akkor is nonsense az egész. :)

2011. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jogosult megtiltani, ha nem tetszik, nem kell ott vásárolni...ennyi


viszont, maximum megkérhet, hogy ne fényképezz, de a gépet nem veheti el ;)

2011. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont ha telefonnal fényképezel, valószínű, hogy észre se veszik.
2011. szept. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!