Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendőm, ha külföldre...

Mi a teendőm, ha külföldre költözöm, és ott szeretnék állandó bejelentett lakcímet?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy otthon ki kell jelentkeznem, de valóban elveszik a személyi igazolványomat? Bejegyeztethetem-e a Mo-i lakcímemet tartózkodási helyként? Milyen szervek felé kell még bármit is jeleznem? Tb-re és NAV-ra meg ilyesmikre gondolok.

De leginkább ez a személyi igazolvány dolog aggaszt... Akkor ezentúl anélkül kell szaladgálnom a világban? Másoknak mik a tapasztalatai?


2011. szept. 20. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A személyi igazolványod biztosan nem veszik el. Sőt szerintem még lakcímbejelentő igazolványod is lehet, ideiglenes.
2011. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

külföldön élő magyar állampolgároknak nem jár személyi - útlevél erre van kitalálva

a magyarországi lakcímed meg felesleges tartózkodási helyként bejelenteni, ha nem itt laksz


a navnál jelentsd be, hogy ezentúl nem Magyarországon fizeted a tb-t és kész ill a soros adóbevallást még májusban el kell készíteni

2011. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja amúgy hová költözöl? mert ha az eu-n belül, akkor én nem foglalkoznék a kijelentkezéssel még egyelőre
2011. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ausztriába, de már kiköltöztem. Ide be kell jelentkeznem a munkahely miatt is többek között, és jobb, ha állandó lakcímem van. A tartózkodási helyet pedig azért szeretném, hogy ne töröljenek a nyilvántartásból otthon. Vagy erre is van valami megoldás?
2011. szept. 21. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Ausztriában kérd az állandó lakcímet, itthon pedig az ideiglenest.
2011. szept. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az osztrák hatóságok nem fogják értesíteni a magyar hatóságokat, hogy állandó lakcímet létesítettél náluk (amúgy sem tudsz semmilyen mást, csak állandó lakcímet)


ideiglenes lakcím nincs Magyarországon, csak tartózkodási hely, ami azt jelenti, hogy ott laksz - erre semmi szükséged


két opciód van

1 vagy szarsz az egész lakcímesdire, ha van olyan hely Magyarországon, ahol állandó lakcímed lehet - viszont a navnál jelzed, hogy külföldön fizetik a tb-det - ez esetben marad a személyi igazolványod

2 navnál ugyanezt a kört eljátszod + kijelentkezel Magyarországról, leadod az irataidat és kérsz egy útlevelet

2011. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!