Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőügyben (nem komoly,...

Büntetőügyben (nem komoly, max. Pénzbírságos, de talán még az sem), ahol ráadásul nekünk van igazunk, az egész ügy végéig történhet olyan, hogy nem mehet az ember külföldre?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Megtiltották, hogy külföldre menj? Egyébként pedig, nem veszik az ilyesmit jó szemmel, mert úgy jön ki, mintha szökni próbálnál, valamint a tárgyalásokon a jelenléted úgy biztosítható leghatékonyabban ha a város területét sem nagyon hagyod el. Én inkább rákérdeznék, hogy amennyiben fontos ügyben el kell menned, megteheted-e.
2011. szept. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De egy ilyen ügy évekig tart... nem tiltott meg senki semmit.

Valaki tudja a jogi választ?

2011. szept. 3. 11:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tiltottak meg semmit, azaz nincs kényszerintézkedés foganatosítva veled szemben, külföldre távozhatsz, nincs akadálya neki. De mint írtam számolj azzal, hogy bármikor vissza tudj jönni, ha beidéznek meg kell jelenni, tehát tájékoztatnod kell a bíróságot, hogy milyen más címen tudnak elérni, úgyhogy mindenképp szólni kell. Nem tudom milyen szakaszban van az eljárásod, volt-e már egyáltalán tárgyalás, mert ha tényleg egyszerű és kisebb ügyről van szó, egy tárgyaláson le szokott zajlani az egész, onnantól továbbiak maximum csak akkor vannak, ha valaki jogorvoslattal él.
2011. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az ügy még csak az ügyésznél van, ki tudja meddig... Nem a tárgyalás érdekel, hanem tervezhet-e az ember úgy, hogy esetleg elmegy külföldre tanulni. Ha nem, meddig nem? Akár 5 évig várunk, mire hajlandóak haladni az üggyel, s befejeződik? Ez kicsit irreális egy kb. levéltitoksértési ügy esetén...
2011. szept. 3. 14:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így megy, határidők vannak amiket be kell tartani, az ügyésznek maximum 30 napja van, hogy a vádemelésről határozzon, utána megküldi az iratokat a bíróságnak, utána a bíróságnak 30napja van, hogy megvizsgálja az iratokat, illetve a vádiratot kézbesítse, majd annak kézbesítésétől számított 30 napon belül kell a tárgyalást kitűznie. Tehát úgy kb 3 hó alatt, főleg egy egyszerű ügynek, bőven át kell futnia a bíróságon, szerintem én azt tapasztaltam, hogy azért a tárgyalás időpontját is fél éven belülre ki szokták tűzni. Ahogy írtam ezután pedig egy tárgyalás, és utána mindenki mehet isten hírével.:)

De mindenképp keresd fel az ügyész akinél jelenleg az ügy van, vagy csak egyszerűen jelentsd be, hogy ezen a címen tudnak ezek után elérni.

2011. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát, ahhoz képest lassan 2 éve zajlik...:) Lassan egy éve volt a kihallgatásunk, amit a rendőr azzal kezdett, hogy "na ez nem az évszázad bűnténye!" És hogy ne izguljunk, max. pénzbírság. Az ügyésznél kb.február óta lehet az ügy. És kicsit irritál, hogy nem tudom, mit tervezhetek, mit nem... Jól hangzanak ezek a 30 napok, csak marhára nem így csinálják...
2011. szept. 3. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát biztos, hogy nem levéltitoksértés, mivel az magánvádas eljárás, ügyész nem lenne benne. :)

És mondjuk ez a "ráadásul nekünk van igazunk" értelmezhetetlen, érdekes kijelentés, de mindegy. Büntetőügyben senkinek nem szokott igaza lenni, bűnösség vagy bűnösség hiánya, esetleg meg nem állapíthatósága van.


A lényeg, hogy ha nem foganatosítottak ellened kényszerintézkedést, akkor természetesen mehetsz külföldre, de elérhetőnek kell maradnod, és ha bármi miatt szükséges, haza kell tudnod jönni.

Legjobb, ha előtte beszélsz az ügyésszel, elmondja, mit tegyél.

2011. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Olvass figyelmesen: azt írtam, "kb. levéltitok sértés"

Nem kell vicceskedni, nem biztos, hogy ebben a témában jól jön... A sztorit nem ismered, úgyhogy véleményt nem érdemes írni. A kérdésre a választ viszont köszönöm.

2011. szept. 6. 09:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vicceskedésnek szántam, azért tettem oda smiley-t, hogy ne veszekedő vagy lenéző hangnemnek olvasd a "kioktatást".

Bocsánat, nem akartalak megbántani.

A "kb. levéltitoksértést" nem tudom értelmezni, és a kérdésednél lehet jelentősége, hogy milyen ügyről van szó, ezért írtam, hogy az biztosan nem.

Ugyanakkor azt mondom, az ügyésszel beszélj, és szerintem nem gond, ha kimész külföldre.

2011. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amit írtál! Reggel kicsit túlérzékenyen olvastam ezek szerint. :)
2011. szept. 6. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!