Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van ha nem vagyok hajlandó...

Mi van ha nem vagyok hajlandó letölteni a felmondási időt?

Figyelt kérdés
Én már jövő héten nem akarok menni, ki is tudom venni szabinak. Betegszabira nem mehetek új munka helyett.
2011. szept. 24. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha (munkavállalói) rendkívüli felmondással jössz el, akkor nincs felmondási idő (és neked nem is kell indokolni, mint a munkáltatónak). Közös megegyezésnél szintén meg lehet egyezni a felmondási idő le nem dolgozásában.
2011. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendkívüli felmondással bármikor élhetek?
2011. szept. 24. 20:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Természetesen nem. Azért rendkívüli, mert csak rendkívüli esetben, különösen súlyos indokokkal lehet alkalmazni.


Rendes felmondás esetén a felmondási idő letöltése kötelező, ha nem teszed, ki kell fizetned az arra az időre járó munkabéredet, és esetlegesen a munkáltatónak ezzel okozott kárt is.

A szabadságot megpróbálhatod kivenni, de az én véleményem szerint a munkáltató nem kötelezhető, hogy adja is ki azt. Ugyanis 1. nem megfelelő időben jelented be az igényedet, hanem túl későn, 2. csak a szabadság egynegyedét köteles a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időben kiadni.

Tehát kiadhatja a szabadságodat, akár fel is menthet a munkavégzés alól, de ez nem kötelessége. Ha egyiket se teszi, neked viszont kötelességed bemenni dolgozni.

Ez esetben a maradék szabadságodat pénzben kell megváltania.

2011. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Mi van ha nem vagyok hajlandó letölteni a felmondási időt?"


Az, hogy akkor nem mész be. Fegyverrel senki sem kényszeríthet, mert az személyes szabadság korlátozása lenne. Én például életemben sohasem töltöttem még le.

2011. szept. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

első, a rendkívüli felmondásnak mindkét fél részéről elég nagy kötöttségei vannak, pl az INDOKLÁS ;)



kérdező, elvileg akár be is perelhet a munkáltatód, ha kárt okozol neki és kötelezhet a bíróság kártérítésre

2011. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Majd hülye lesz a munkáltató pénzzel megváltani a szabimat, akkor inkább a felmondási idő végén kiadja azt. Ő se ellensége a saját pénzének:)

De ugye az 1 hónap felmondásból csak a felével rendelkezik ő?

2011. szept. 25. 21:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ő mond fel neked, akkor a felére fel kell mentenie.

Ha te mondasz fel, egyáltalán nem köteles felmenteni.

2011. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, letöltöm az 1 hónapot mínusz szabi. van sok.

De mi van ha egyáltalán nem is hajlandó aláírni a felmondásom? Van így jogvesztő hatálya?

2011. szept. 26. 23:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kell aláírnia, a felmondás egyoldalú jognyilatkozat, azt csak tudomásul venni tudja.


A szabi az, amit nem köteles kiadni, de ezt már írtam. Ettől még persze lehet, hogy kiadja.

2011. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor is érvényes ha nem hajlandó aláírni.

A szabit kiadja.

2011. szept. 27. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!