Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kártérítési pert indíthat a...

Kártérítési pert indíthat a volt munkaadóm mert a 30 napos felmondási időből csak 15-öt töltöttem le?

Figyelt kérdés

5 hónap után felmondtam a munkahelyemen, mert a beosztásommal és a munkába járással voltak gondjaim, és találtam másik munkahelyet. A szerződés szerint 30 napos felmondási időt kell letölteni, de az új munkahelyemen már vártak, így 2 hetet maradtam. Az utolsó napon közölték velem, hogy nem tekintenek el a felmondási időtől hiába kérem, oldjam meg az új helyemen, hogy várjanak még 2 hetet és ha nem megyek be dolgozni a fennmaradó napokra kártérítési pert indítanak ellenem.

Megtehetik, és ha igen annak mik a következményei?


2011. okt. 7. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
megtehetik,és meg is nyernék. Kártérítés varrhatnak a nyakadba, ha bizonyítani tudják,hogy nem tudnak pótolni-
2011. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
A munkáltató a munkavállaló kérésére köteles a felmondási idő felétől eltekinteni. Tehát ezt előre kellett jelezned.
2011. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

A kimaradt napokra követelhetik azt a pénzt tőled amit ők fizettek volna neked és ha tudják bizonyítani,hogy a hiányzásod miatt káruk keletkezet,akkor azt is.

(pl: neked kellett volna egy teherautót megrakni áruval és nem találtak helyetted más rakodót,akkor a kiszállítás elmaradása miatt elmaradt hasznot plusz a teherautó sofőrjének napi bérét)

2011. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
A felmondási idõ felére - a munkavállaló kérésének megfelelõen - a munkáltató köteles a munkavállalót munkavégzése alól felmenteni, hogy megfelelõ állást kereshessen magának. Természetesen erre a(z) (munkavégzés nélküli) idõre is jár a munkavállalónak az átlagkeresete.
2011. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen, de csak ha a munkáltató mond fel rendesen.

Ha a munkavállaló mond fel rendes felmondással, akkor köteles kitölteni a felmondási időt.

2011. okt. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem, munkavállalói rendes felmondásnál is ez az eljárás. A munkáltatóinál az egészet köteles elengedni a munkavállaló kérésére, viszont ki kell fizetnie mindet, mintha dolgozott volna.
2011. okt. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, átgondolom hogy mit tehetek. Egyébként előre jeleztem ahogy felmondtam, hogy 2 hetet tudok maradni és először rá is bólintottak, aztán meggondolták magukat mivel nem csak én mondtam fel, hanem előttem már ketten. A baj az, hogy az üzletvezető nem képes arra, hogy ekkora munkanélküliségben felvegyen 3 embert 1 hónap alatt. A munkatörvénykönyvbe az áll, hogy rendes felmondásnál eltekinthetnek a felétől, de ez nem az a cég aki emberséges lenne, inkább még most is fenyegetőznek.
2011. okt. 8. 07:25
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Hát remélhetőleg írásban mondtál fel és belefoglaltad, hogy 2 hetet dolgozol le a felmondási időből...
2011. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves 76%-os, elárulnád, hogy honnan szeded ezeket?

A Munka Törvénykönyve egyértelműen a munkáltatói felmondás esetén írja elő a felmentést a felmondási idő felére. Felmondasz csak úgy, és a munkáltató még fizessen ki két hetet a semmire?

2011. okt. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanat!! Akkor kell a felmondási idő felére felmenteni, hogyha a munkáltató mond fel rendes felmondással!!!


Ebben az esetben a munkavállaló mondott fel, ilyen NEM KELL felmenteni!

Szóval igen, kérdező, perelhet az átlagbéredre ÉS kártérítésre, és nagy valószínűséggel meg is nyerné.

2011. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!