Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató meddig köteles...

Ledzep kérdése:

A munkáltató meddig köteles alkalmazni azt aki munkanélküli után áll munkába?

Figyelt kérdés

ha jól tudom 1 évig fizeti a munkaügyi, és utánna még 1 évig köteles alkalmazni

hogy van ez pontosan?


2011. okt. 2. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

nem teljesen értem a kérdést


arra vagy kiváncsi, hogy aki munkanélküli segélyt (állákeresési járadékot) kap,

majd munkát talál,

akkor új munkahelyén meddig köteles őt munkáltató ott foglalkoztatni?


mert erre a választ az adott megkötendő munkaszerződés határozza meg

2011. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy meddig köteles alkalmazni. Kérhet támogatást, ha tartós munkanélkülit vesz fel, ilyenkor van az, hogy legalább annyi ideig még alkalmaznia kell, mint amennyi időre a támogatást megkapta.
2011. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen szabály nincs.

Külföldön esetleg, hasonlóról hallottam már, bár az is konkrétan a börtönből szabadult emberekre vonatkozott, nem a munkanélküli utánra.


Egyébként ez nem is logikus. Az emberek nagy része munkanélküli után helyezkedik el, ha lenne ilyen szabály, akkor még annyira se vennék fel őket, hiszen ezek szerint két évig kötelező lenne foglalkoztatni őket.

Ezt pedig senki nem vállalná önként. Épp elég gond van a védettségekkel is ilyen téren.

2011. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!