Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha közös megegyezéssel jövök...

Ha közös megegyezéssel jövök el a cégtől, akkor jár az álláskeresési segély?

Figyelt kérdés
2000. március 1.-től dolgozok egy cégnél és elmentem közben szülni és 2008. december 30.-án járt le a 3 év. Most táppénzen vagyok,mert fáj a derekam,és lassan lejárnak a megmaradt szabadságaim is. Az érdekelne,hogy ha jogosult vagyok segélyre,akkor meddig jár az nekem,ha esetleg nem találnék közben munkát.Mert el kell jönnöm a cégtől lakhelyváltás miatt. A folyamatos munkaviszony így megmaradt,és abból hogy tudom kiszámolni meddig kaphatom a segélyt?
2009. ápr. 28. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

első körben nem, mert:

[link]

[link]

2009. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Addig nyilván nem jár munkanélküli ellátás amíg táppénzen vagy szabadságon vagy, majd csak azután ha megszűnik a munkaviszonyod és nem sikerül elhelyezkedni.
2009. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyilván le kell számolnom először,hogy munkanélküli legyek,de a GYES nem számít munkaviszonynak? Akkor nem jár semmi?? :(

Egy ismerősöm is visszament GYES után és leszámolták,valószínű engem is leadnának,de mivel én már úgyis elköltöztem onnan,ezért nem is lenne gond,ha leszámolnak. Csak amíg nem találok új munkát,addig nem lesz jövedelmem? Nem vagyok jogosult álláskeresési segélyre? Február óta keresek munkát,sok helyre beadtam az önéletrajzomat is,de csak olyan munkákkal keresnek meg,hogy biztosítási ügynök,gyöngyfűzés..stb.Tehát tökre nem értelmes munkák. Nekem olyan hely lenne jó,ami mellett meg tudom oldani az ovit. A párom reggel 6-tól este 6-ig dolgozik,ő rá nem tudom bízni a kislányunkat. Állandó nappalos munka meg nem sok van. Tehát nem egyszerű. A nagymamák 160 km távolságra laknak,és nem tudnak mindig itt lenni. :(( Ezért érdekel annyira a dolog. Betegen sem lehetek örökké. Az orvos lassan kiír keresőképesnek,és van 1 hét szabadságom még ami maradt és mehetek leszámolni a céghez....

2009. ápr. 29. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!