Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék után...

Álláskeresési járadék után milyen esetben jár a segély amit a helyi önkormányzatnál lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Pár hónapig voltam jogosult az ellátásra a munkaügyi hivatalnál, a napokban ez a jogosultság lejárt. Valamilyen nyomtatványt fognak küldeni, amivel elmehetek az önkormányzathoz. Utána ez hogy működik? Az önkormányzatnál "kivizsgálják" az esetemet, hogy valóban olyan rossz anyagi helyzetben vagyok? Utánanéznek minden vagyonomnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. febr. 28. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a segély RÁT-nak hívják Rendelkezésre álló támogatás de az új neve keresetpótló támogatás.

Én is ezt kapom most. Nekem semmi papírt nem küldtek én mentem be az önkormányzat szociális osztályára ahol a kitöltöttem a nyomtatványt, vinni kellett az irataimat, munkanélküli könyvet, a papírt amit a munkanélküli központ adott hogy lejárt a segélyed és a legmagasabb iskolai bizonyítványod. De a kérvény alján ott van hogy mi kell nekik. Kellenek papírok a vagyontárgyaidról pl. kocsi, föld, stb. Aztán 20 nap alatt eldöntik és postán értesítek. Csak azt nézik hogy személyesen neked mennyi a jövedelmed és a vagyonod. A szüleidé nem számít. Na persze ez azzal jár hogy bizonyos időközönként dolgozni kell nekik. Engem épp ma vágtak ki adminisztratív végzettséggel bölcsödei segédmunkásnak 30 napra. Mehetek mindenféle orvosi vizsgálatra.

2011. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!