Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár nekem a családi pótlék,...

Jár nekem a családi pótlék, ha tanulok, de van mellette munkám?

Figyelt kérdés
Pontosítok: 20 éves vagyok. Nemrég kezdtem dolgozni, rendes bejelentett munkahelyem van, de közben szakközépiskolába járok. Saját jogon járna nekem a családi, mivel azt az kapja, aki nagykorú, de nem a szüleivel él. Mivel a MÁK nem veszi fel a telefont, na meg egy emailre se válaszolnak, ezért itt kérdezem. Senki ne mondja hogy a Google a barátom, mert nem találtam. Már fel akartam adni a kitöltött papírt a mellékletekkel, de ekkor mondja a kollégám, hogy inkább ne, mert a végén én leszek megbüntetve, amiért ők nem veszik észre, hogy munkahelyem van(mivel ezt is tudnia kell a MÁKnak).
2011. okt. 6. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A családi 20 éves korig jár.
2011. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20 éveskor felett akkor sem jár,ha csak tanulsz
2011. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Uhh mostmár összeállt a kép a fejemben!:S Én már egyszer kommunikáltam egy MÁK-os ügyintézővel, akkor még arról volt szó, hogy a tartósbetegségem miatt még 23 éves koromig saját jogomon kapnám a pótlékot. De mivel a nő azt mondta, hogy 50%os egészségkárosodást szükséges megállapítani a továbbiakban (eddig elég volt a gyerekfőorvos áldása rá), amit ugye Bizottság végez, lemondtam róla hogy így legyen meg a pótlék még erre az évre. Scheuermann kóros vagyok, de erre a Bizottság azt mondaná hogy hát, ez 40%os egészségkárosodás(nehogy 50 legyen már). Tudom, mert a nővérem másik betegséggel megjárta már ezt az utat...:S pedig ő daganatos volt, azt elküldték hogy 40%os egészségkárosodás, nem kapsz lófüttyöt se... na szóval lényeg a lényeg, gondoltam emígy talán megkaphatom, hogy bejátszom hogy nem lakok anyuékkal már... de akkor ezek szerint már nem 23 évről van szó, hanem 20... hát ez nem jött össze pedig jó lett volna a 60ezres minimálom mellé egy kis kiegészítés:S
2011. okt. 6. 12:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha rendes munkahelyed van, akkor nem jár:

"Szüneteltetni kell a családi pótlék folyósítását, amennyiben a 18. életévet betöltött személynek rendszeres jövedelme van. Rendszeres jövedelemnek kell tekinteni a legalább három egymást követő hónapban keletkezett jövedelmet. A folyósítást a negyedik hónaptól kezdődően kell szüneteltetni."

Amúgy annak a tanévnek a végéig jár, amelyikben betöltöd a 20. életéved.

Ha te most áprilisban voltál pl. 20 éves, akkor a korod miatt sem jár.

Ha pl. most októberben töltöd a 20-at, akkor ha megszűnik a munkaviszonyod a tanév folyamán, igényelheted a csp-t.

2011. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor erről lecsúsztam!:( Köszönöm a szépen a választ, most legalább nem agyalok ezen többet.;)
2011. okt. 7. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!