Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kérdéesem a következő....

A kérdéesem a következő. Magántanuló vagyok mellette 1éves kisfiamat nevelem. A párom keres csak én a családik és GYES-t kapom. Külön élünk 3-an. Kaphatok-e valami támogatást erre, hogy csak 1kereső van a családban és én még tanulok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia

Igen kérhetsz,hogy ha nagyon minimális összeg jut 1 főre (pontos összeget nem tudok)..egyik ismerősöm az önkormányzattól kap.

2011. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy az önkormányzat tud-e adni, van-e erre lehetőség. Állami szinten te jogosult vagy arra a családi pótlékra, amit az egyedülállók kapnak (13.700 forint), szóval 1200 forinttal többet kapsz, mivel tanuló vagy. De ezen kívül más nem jár, csak ha az önkormányzatnak van erre kerete. Hiszen a legtöbb családban, ahol az anya otthon van gyes-en, ott csak egy kereső van. Esetleg lakásfenntartási támogatás van még, ami párezer forint szokott lenni.
2011. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!