Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék érdeklődni, ki...

Szeretnék érdeklődni, ki hogyan értelmezi a vérfertőzés törvényét. Miért lehet hogy a hívatalok másképp értelmezik mint ahogy azt hangoztatják?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Aki egyenesági rokonával közösül vagy fajtalankodik, bűntettet követ eL = VÉRFERTŐZÉS


MIT NEM LEHET EZEN ÉRTENI?????

2009. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
èrtem a kérdezö mit akar jelenteni. Miért nem számit unokatestvérek is vérfertözésnek. Mert ugye hivatalosan csak szülö gyermekével-unokájával , vagy testvér testvérrel számít vérfertözésnek, de akár még a másodunokatestvérség is annak számít.
2009. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

A törvény így szól:

Vérfertőzés

203. § (1) Aki egyenesági rokonával közösül vagy fajtalankodik, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Nem büntethető a leszármazó, ha a cselekmény elkövetésekor tizennyolcadik életévét nem töltötte be.

(3) Aki testvérével közösül, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Szerinted ezt melyik hivatal értelmezi másképp, mint ahogy le van írva? Én nem hallottam még olyanról.

2009. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jó a vállasz csak éppen ezt a hívatalok (gyámhatóság,bíróság)nem így értelmezik,mivel az adaptált testvérekett akik vérszerinti testvérek,szülőröl el titkolják egymás előtt.
2009. máj. 3. 11:24
 5/17 remetdol ***** válasza:
78%

A kérdező kommentjét nem értem, nagyon zavaros mondat. Mit titkolnak el a szülőről? AZ adaptált gondolom adoptált/örökbefogadott akart lenni, de akkor miért vér szerinti?

Konkrétan mit értelmez másként a bíróság, és hogy értelmezi?

2009. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak azért vérszerinti testvérek mivel eggy ugyanaz az anya vagy mindkétszülő. Az örökbefogadott gyermeket, akit sajátnévre íratnak az örökbefogadó szülők, nevezök adaptálásnk.Ha két vagy több testvért külö helyre adnak örökbe nem kereshetik meg egymást, mivel a gyámügy és az örökbe adóbíróság nem engedi.
2009. máj. 7. 12:47
 7/17 A kérdező kommentje:
Ugyan is én 18éve keresem testvéreim és 18év alatt a volt gyivi,a gyáügy,az adaptálást végző bíróság is elutasít.Minden vállaszuk egytörvény azt mondjaki hogy nem adhatnk felvilágosítást a testvéreim hollétéröl. Ők leányok én pedig izig vérig férfi.És ide illik az előző kérdésem.
2009. máj. 7. 12:54
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor nem másképp értelmezik, hanem nem segítik a betartását. Nem ugyanaz.
2009. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De igy hozásegitenek a megsértéséhez,de hogy van az hogy a vöröskeresztet is ugyan igy utasítják el.SZeretném azt a törvényt megismerni amire hivatkoznak a hivatalok,mivel annak a szövegét nem árúlják el.Csak annyit hogy titokbankell tartani az örökbe fogadot kiléttét és holléttét.
2009. máj. 9. 13:23
 10/17 anonim ***** válasza:

Hozzásegítenek a megsértéséhez? Ez nem teljesen igaz. A segítség az tevékenység. Mit tesznek azért, hogy törvényt sérts? Semmit. Csak nem segítenek, hogy ne sérts.


Nem igazán nagy a matematikai esély, hogy a 10 millió magyarországi emberből pont egy nem ismert testvérrel kerüljön valaki szexuális kapcsolatba. Így viszont vádig a szülők érdekeit. Ez nem csak örökbefogadásnál állna fenn mint lehetőség, hanem egy kicsapongó apánál is. Egyébként sem a hivatal értelmezi másképp a jogszabályt, ahogy írod. Ők pontosan az írott törvényt tartják be. A családjogi törvényt. Ha szerinted ez nem jó, fordulj az ombudsmanhoz, és az lehet, hogy tud változást kikényszeríteni.


Mi az hogy nem árulják el a törvény szövegét? A törvények szövege publikus, és több helyen ingyen elérhető.

A családjogi törvény szól az örökbefogadásról (1952. évi IV. törvény) olvasható pl. itt: [link]

2009. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!