Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha FACEBOOK profilt csináltam...

Ha FACEBOOK profilt csináltam egy olyan osztálytársamnak (17, most lesz 18), aki nem akart, majd átadtam neki használatra jelszóval, mailcímmel együtt másnap, akkor azért jogosan beperelhetnek?

Figyelt kérdés
mert a kedves édesapa pont ezzel fenyeget. személyi jogok megsértése alapján... nagyon kattant helyzet de mindenképpen szeretnék elkerülni egy pert. egy másik dolog, hogy ennek függvényében ki is rúghatnak... őrült világ. F/18
2011. okt. 11. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha töltöttél fel képeket, információkat róla, jogosan beperelhet.

Valószínűleg nem véletlenül nem akart csinálni...

2011. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Be igen.Minek csináltál profilt neki? normális vagy?
2011. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
beperelhet. Jogosan
2011. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Minek profilt csinálni valakinek aki nem akar? Nem is értem...
2011. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Ilyen retardált, dilettáns családdal nem is kéne foglalkoznod. Valaki hogy lehet ennyire sügér? Én ilyen helyzetben (nem lenne és csinálnának nekem profilt és nem akarnám használni) akkor max mondanám neki, hogy fölöslegesen fáradozott és töröltetném onnan vele magam.

Egyébként el bírom képzelni osztálytársad milyen ember lesz ha felnő. Egy jellemtelen, sunyi, beszari alak, aki még 30évesen is az apja seggébe fog bújni, ha valamilyen problémái adódnak.

Az a legviccesebb benne, hogy elvileg beperelhetnek, de ha törlöd a profilt, akkor nem lesz bizonyíték és ejtik a vádat (lehetséges). Azt is elképzelem, hogy a bíróság az apukát pofán röhögi és elhajtja, van nekik ennél fényévekkel komplikáltabb ügye is. De azért a helyedben elbeszélgetnék az osztálytársaddal, és ezt úgy érted ahogy akarod. ;)

2011. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
igen. miért kell profilt csinálni másnak?
2011. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
30%
facebookot nem lehet törölni
2011. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:06


Szerintem te nem fogtad fel a lényeget. A kérdező nyilvánosságra hozta más személyes adatait annak jóváhagyása nélkül, ez mindenképp büntetendő. Az, hogy az apja tette szóvá valószínűleg azt jelenti, hogy neki esett le a tantusz, miszerint a közösségi oldalak üzemeltetői visszaélnek az adatokkal(emellett rengeteg szervezet, vállalat használja információforrásnak a Facebook-ot például).

Piti ügynek tűnhet bizonyos szemszögből, de itt a tényállást kell nézni. Feljelentést is lehet tenni, ott valószínűbb, hogy a rendőrök hajtják el valamilyen magyarázattal, a polgári per ellen azonban nem lehet semmit tenni, azt köteles a bíróság végigvinni és jó esélyt jósolok a felperesnek, ha erre kerül a sor.

2011. okt. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

[link]


lehet törölni a profil, töröld, és ha bármit mondanak tagadd le...persze ha nincs róla nyoma Pl.: fénykép

2011. okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat srácok/lányok...

egy fényképet töltöttem fel róla, ezen kívül a neve stimmelt még. az ilyenkor kötelező születési évet hibásan adtam meg. A srác mikor megkapta az egészet, letörölte vagy deaktiválta (nem tudom). A baj az, hogy az egész ártalmatlan tréfának indult, csak van, aki nem érti...

2011. okt. 11. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!