Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eredeti állapot visszaállít...

Az eredeti állapot visszaállítását hogyan kell kezdeményezni? Esetleges büntetőper során vagy polgári peres úton, a nyomozástól függetlenül?

Figyelt kérdés
Ha anyám lakását „megvette” a lakásmaffia, és természetesen nincs meg a pénz (visszavették…), bár a Rendőrség nyomoz, mivel feljelentést tettem – az eredeti állapot visszaállítását, vagyis, hogy én öröklöm a lakást, hogyan kell kezdeményezni?
2011. okt. 14. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

ha anyud eladta a lakást és minden papír rendben van, akkor szerintem semmit nem tudsz már csinálni

talán akkor ha kényszer vagy fenyegetés alatt állt mikor aláírta a papírokat és tudja is bizonyítani

2011. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Én úgy tudom, ha a rendőrségi nyomozásnak az lesz az eredménye, hogy bűncselekmény történt, akkor a bíróság visszaállítja az eredeti állapotot. (nyilván nem hagyják annak a nevén a lakást, akiről bebizonyosodott, hogy bűncselekménnyel jutott hozzá.)
2011. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aztán mire per lesz, vége a pernek... akár 10 év is eltelhet. Azt kell mondjam, sok esélyed nincs.
2011. okt. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, tudom, hogy sajnos évekbe telik a nyomozás, a per meg pláne... Nem is fűzök hozzá sok reményt.

Anyám tuti kényszer alatt volt, de ezt már sajnos nem tudjuk bizonyítani.

Nagyon köszönöm, nekem is így rémlett, hogy a büntetőper végén a bíró rendelheti el az eredeti állapot visszaállítását. Övék a lakás - meg a pénz is... jelenleg.

2011. okt. 14. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:
ha a rendőrségi nyomozás azzal zárul le, hogy yvalóban bűncselekmény történt,akkor majd az utána következő bírósági per végén a bíróság visszaállítja az eredeti állapotot.
2011. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Büntetőperbe be lehet jelenteni a polgári jogi igényt (mint magánfél), vagy külön polgári perben lehet kérni a szerződés érvénytelenítését és az eredeti állapot visszaállítását.


De még mielőtt bármit teszel, mindenképpen keress fel egy ügyvédet, aki tanácsot tud adni arra nézve, hogy a konkrét ügyben érdemes-e pénzt és időt fektetni egy hosszú pereskedésbe!

2011. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy a büntetőperben a polgári igényedet csak és kizárólag akkor bírálja el a bíróság, ha magánfélként részt veszel az ügyben! Minden egyéb esetben ők csak a Btk. alapján fognak eljárni, és az ott meghatározott szankciókat alkalmazzák.

Még egyszer megismétlem: ügyvéd részvétele elengedhetetlen ebben az ügyben!

2011. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dodi48 ***** válasza:
Pert kell indítanod.És egyben kérjed a bíróságot hogy zároltassa az ingatlan tulajdoni lapját.
2011. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!