Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell fizetnem azért valakinek...

Kell fizetnem azért valakinek valahova hogy saját műveimet tartalmazó anyagot adhassak el egy általam meghatározott összegért, melynek sokszorosítását (és egyéb kiadásait) saját költségből finanszíroztam?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 12:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A pék is maga hozza létre a termékét mégis adózni kell!Ne keverd a szükségtelen dolgod eladását az üzletszerű eladással.
2011. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Na de ki és mi dönti azt el h "szükséges" vagy "nem szükséges"? Most ez hogy jön ide? Én nem megélni akarok egy pulóver eladásából, a péknek meg munkája az, hogy eladja a termékét...
2011. okt. 14. 13:21
 13/21 anonim ***** válasza:

nem értem a problémád. Jövedelemhez szeretnél jutni valaminek az eladásából.

Tehát adót kell fizetned.

2011. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Az a problémám h nevetségesnek tartom kb. 1000 ft jövedelemből adózni
2011. okt. 14. 13:28
 15/21 anonim ***** válasza:
43%
"Ha a ruhát te csináltad a lakásodon és eladod a vaterán,akkor az bizony adóköteles évi 50 ezer forint felett." lószart, az első fillér után adóköteles, mivel üzleti tevékenység
2011. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
"Az a problémám h nevetségesnek tartom kb. 1000 ft jövedelemből adózni" - én is, mégis, minden megkeresett fillérem után levonja a munkáltató a járulékokat ;)
2011. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért akadékoskodsz még?


Megkérdezted, kell-e fizetned, megmondtuk, hogy igen.

2011. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Természetesen fizetned kell, mint mindenkinek, aki bevételt szerez.

Nem hiszem, hogy te ténylegesen 1000,- Ft bevételt vársz, mint a példádban, hanem gondolom sokszor 1000,- Ft-t (máshogy nem érné meg kiadni, nem igaz??), és akkor miről is beszélünk?

2011. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Jó, mind1... Csak szomorú vagyok, azért mert ez az egész végülis művészet, szellmi érték, és nem kereskedni akarok vele csupán azt szeretném hogy megtérüljön az anyag költség amit rááldoztam. Akkor végülis az van, hogy mindenképp vesztek azzal hogy létrehozram valamit. Vidító...
2011. okt. 15. 05:58
 20/21 anonim ***** válasza:

baromira nem értelek.Mivel vesztessz?

Szellemi termék, művészet... hogy is működik?

Valaki ír egy könvet, fest egy képet. és eladja. Haszonnal. Leadózza és a fennmaradó összeg az övé. A munkájáért.

Mi ezzel a gond?

2011. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!