Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen segély az, amit vissza...

Milyen segély az, amit vissza kell adni?

Figyelt kérdés
Jogszerűnek hangzik mégis kellemetlenül érintett... a történet a következő: a leépítést "eltitkolva" mondva csinált dolgokkal engem és 18 társamat egy nagy multitól elküldtek, persze rendkívüli felmondással, hogy még véletlenül se kelljen végkielégítést fizetniük (mert amúgy leépítés volt).A munkaügyi központban segélyt kértem mert nem találtam egy hamar munkát sajnos. Ott közölték velem, kapok havi 80-90 ezer forintot ami nem is rossz 3 hónapig. De kiderült mivel rendkívüli felmondást kaptam, így 3 hónapig nem is jár a juttatás. Ez tök jó, mondtam, és nagy nehezen kibírtam mert 2 hónapon belül találtam is állást. Ez idő alatt kaptam pénzt a számlámra de nem tudtam miért, viszont a bank egyből vette is le, nem láttam belőle semmit. Ahogy munkába léptem a kért módon emailban értesítettem őket, hogy van munkám, szeretnék leiratkozni a segélyről, nem jött válasz, de a pénzt továbbra is kaptam. Most meg 4-5 hónap elteltével vissza akarják kérni azt a pénzt amit kiküldtek mondván jogtalanul felvettem, de én írtam nekik hogy már van munkám, az mért az én problémám hogy ők nem olvassák az emailt??? tuti nekik van igazuk mert törvénybe van írva hogy végülis jogtalanul vettem fel a pénzt (amit nem is vettem fel) de honnan a fenéből fizessem vissza nekik a pénzt. Kértem volna részletfizetést de képtelenség elérni őket. Vélemények jöhetnek, köszi
2011. okt. 19. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem.. mi az hogy a bank egyből le is vette a pénzt a számládról, ami jött segély? És hogy ha nem is vetted fel a megérkezett pénzt, akkor azt miért is nem tudod visszaküldeni?
2011. okt. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a hitel meg személyi hitel már minden hülyeség van és így ugye minuszban vagyok a kártyán ha jön rá valami egyből hozzácsatolják és leveszik tulajdon képpen. de mivel nincs plusz a kártyámon igy nem is tudom kivenni tehát azt a pénzt nem tudom nekik egybe vissza adni. most sikerült elérni csak öket telefonon annyit mondtak hogy részletfizetést kell kérelmeznem irásban
2011. okt. 19. 09:54
 3/11 A kérdező kommentje:
* "A" hitel
2011. okt. 19. 09:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egészet ott rontottad el, hogy e-mailben írtál. Ez hivatalos ügy, nem email-ben kell intézni. Bár lehetne, de Magyarországon ez még azért nem annyira elfogadott. Szóval ajánlott levél, személyes ügyintézés, stb...
2011. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ök mondták hogy elég emailben értesiteni öket :S
2011. okt. 19. 10:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Az email volt az egyik igen nagy probléma. Még ha levélben is írtad, miért nem kérdeztél rá, hogy megkapták-e stb...

A másik az, hogy miért költötted el a segélyt, ha tudtad, hogy jogtalan?

2011. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Azt a pénzt elköltötted, ha a hiteled fizetted belőle, akkor is. Rendkívüli felmondást nem kellett volna átvenned, vagy mü. bírósághoz fordulni.
2011. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Igen a jogtalanul felvett segély visszajár, még jó hogy kamatot nem számolnak fel! Ajánlott levél, vagy személyes ügyintézés! Persze gondoltad lenyúlod az állami ill. össznépi keretből!
2011. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"persze rendkívüli felmondással, hogy még véletlenül se kelljen végkielégítést fizetniük"


Munkaügyi bíróság, szinte automatikusan megnyert per, többhavi bér. Bár nem lepne meg, ha mégis indokolt lett volna az a felmondás. :)

2011. okt. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

akkor a történet a következő -.-

megszünt a munkahelyem 3 honapig nem kaptam juttatást a segélyből a rendkivüli miatt. eddig értehető gondolom...

1,5- 2 honap alatt lett másik bejelentettem hogy van, és nem tartok igényt a segélyre. nem jutott el hozzájuk. küldték a pénzt de mivel a bank egyböl levette igy nem láttam belöle semmit csak akkor amikor kijött a bankszámlakivonat. jelentettem és kiküldtek egy papirt hogy vissza kell adnom de mivel nincs pénzem igy miböl adjam vissza. most már érthető? nem hiszem hogy másnak nincs hitele. amit a számlára rakok egyböl veszik le mivel minuszban vagyok. ezért nem láttam belöle semmit

a munkahelyem viszont leépitett minket, nem hiszem hogy az ott dolgozo 600 emberből akik már 5-10 éve ott dolgoztak egyszerre lettek rossz munkások és ezért rugtak ki minket tehát a kirugásnak nem volt alapja. ezért mondták a szakszerveztebe hogy leépités elhallgatása miatt lettünk el küldve olyan sokan

2011. okt. 20. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!