Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem jár neki segély,...

Miért nem jár neki segély, mit tehetnék, hogy kapjon valamit?

Figyelt kérdés
Már föltettem ezt a kérdést,de akkor csak 1 hónapig volt leállás a munkahelyen,de most el fogják bocsátani.Sajnos sok segítséget akkor se kaptam.Sőt,megkaptam hogy +1embernek mindig jut egy kis étel.A problémám az,hogy lakik velünk egy fogyatékos,akit el fognak bocsátani.A ház nagy,és többen lakunk itt.Ezért az önkormányzat azt mondja,hogy nem jár neki semmi,hiába él külön háztartásban.A munkanélküli lejárta után csak a 27.000ft-os rokkantsági járadéka marad.Anyósom egyedül neveli a nagyétkű kamasz fiát.Én pedig táppénzen vagyok és utána szülök.Most azért menjek vissza dolgozni,mert itt lakik valaki,aki annyira nem érdekel,de hát mégis,az emberség.Viszont a gyerekemtől vegyem el ,vagy magunktól,amit nagy nehezen megkeresünk?
2011. szept. 16. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Be kell jelentkeznie az illetőnek másik lakcímre.
2011. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

"Sőt,megkaptam hogy +1embernek mindig jut egy kis étel."

Ilyen indok nincs a világon...

"A ház nagy,és többen lakunk itt.Ezért az önkormányzat azt mondja,hogy nem jár neki semmi,hiába él külön háztartásban."

Ilyen szintén nincs. Az egy főre eső jövedelem bizonyos szintje alatt jár segély.

2011. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szociális törvényben van szabályozva, hogy kinek a jövedelme számít a szoc.ellátási igénynél.

A tiéd és a férjedé biztos nem, ti külön család vagytok.

Az akit el fognak bocsátani anyósod gyereke?

A kamasz fiú egy másik gyereke?

Anyósod rendelkezik jövedelemmel?

Apósoddal mi van? Külön él, gyerektartást fizet, meghalt?

Ezek lényegi szempontok az elbírálásnál.

A szoc.törvényt olvasd át, különös tekintettel a 4. §-t és a II. Fejezetet.

[link]

2011. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akiről szó van,ő anyósom szellemi sérült testvére,akit mi felügyelünk a férjemmel,mert figyelni kell rá,de attól még nem akarom eltartani...A segélyt kérő papíron kérik a ház M2-ét.(200M2)
2011. szept. 16. 16:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Anyósomról csak azért írtam,mert ő is itt lakik nálunk a fiával.Az önkormányzatban ezt mondtam:Három külön háztartás vagyunk.Senki nem gazdálkodik a másik hűtőjéből!Válasz:Akkor is a tulaj számít és neki kéne megigényelni a segélyt.(A férjem 130-150.000ft keres,de szerintem semmi köze senkinek ehhez.Ahogy nekem sincs ahhoz,hogy anyósom mennyit keres.Ezeket az adatokat mind kérik.Nekünk is vannak hiteleink.Erre meg ők nem kíváncsiak.
2011. szept. 16. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!