Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megfenyegettek, hogy megölnek....

Megfenyegettek, hogy megölnek. Van tanúm rá, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A történet a következő:


Igazi buta liba módjára tavaly kölcsönadtam 40.000 forintot és egy használt, de jó állapotban lévő telefont az akkori páromnak. A sráccal szakítottunk, 25.000 forintot visszakaptam, de közölte, hogy én többet nem látom, mert a nője nem engedi, hogy a fennmaradó 15.000-t plusz a telefont rendezze, a telefonra a srác mondott 15.000-t.


Nagyon kiborultam, és pont jött egy jó barátom. Kérdezte, hogy mi a baj, sírva elmondtam. Ő felhívta a srácot, hiába kértem, hogy ne, és tényleg teljesen kultúráltan elmondta neki, hogy nekem szükségem van arra a pénzre stb stb stb. Ott voltam, hallottam, teljesen nyugodt volt.


Egyszercsak kikapta a nő az exem kezéből a telefont, a tartozás többi részét letagadta és közölte, hogy szálljak ki az életükből, mert ha megtalál minket nem éljük túl.


Akárhonnan nézem, ez halálos fenyegetés.

Mit tehetek?


2011. okt. 21. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmit! Ezért NBS! Ne bízz senkiben, majd megtanulod, ha másképp nem, akkor a saját károdon! Szar ember lett a magyarok többsége, nem látjátok jó emberek? Megtanultam én is , ha vissza mertem kérni, csak harag lett. Na nekem elég!
2011. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 asmosys ***** válasza:

Nem igaz hogy nem tehetsz semmit.

Majka kb ilyen miatt jár bíróságra.


"Veszélyes fenyegetés: Szt. 151 § (1)

Aki

* mást félelemkeltés céljából olyan bűncselekmény elkövetésével komolyan megfenyeget, amely a megfenyegetett személy vagy annak hozzátartozója élete, testi épsége vagy egészsége ellen irányul

elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


Ez persze magánvádas.

2011. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mond el mindenkinek, hogy az exed új nője mekkora jellem.

Jogi értelemben nem tudom mit lehet tenni. Aki becsületsértést helyez kilátásba, az büntethető. Aki erőszakot, az nem.

2011. okt. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A Szabálysértési Törvény jelenleg hatályos változata nem tartalmaz ilyen passzust.

[link]

2011. okt. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 asmosys ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 23:04


Tartalmazza. A linken amit kiraktál megtalálható. Szövegben valóban van minimális eltérés, de a lényeg változatlan.

2011. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lényegtelen változás?

Explicite a becsületsértést nevezi meg a szöveg, és semmi mást.

Mivel becsületsértést tettleg is el lehet követni, így határeset, de az általad idézett szövegnek közelében sincs.

2011. okt. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 asmosys ***** válasza:

Értő olvasás?

Félemkeltés céljából megfenyeget? Komolyan úgy értelmezed hogy a becsületsértéstől kel megrémülni?

Ide vonatkozhat bármi a félelmet kelt és a becsület sértés stb.

2011. okt. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 asmosys ***** válasza:

*

kel=kell

a=ami

vacak telón gépelni :)

2011. okt. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Értő olvasás? Az általad citált a) pont hiányzik a törvényből. Hogy mikor és miért tűnt el, nem tudom. A megmaradt b) pont pedig csak azt rendeli el büntetni, ha becsületsértés kilátásba helyezésével keltenek félelmet, nem tetszőleges félelem keltésére amúgy alkalmas kijelentést tesznek.
2011. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 asmosys ***** válasza:

4 éve még jó volt vizsgára :)

Ha ez nem áll meg akkor legyen ez, lényeg hogy a kérdezőnek vannak lehetőségei.


Btk.174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2011. okt. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!