Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerettem volna 2011 dec.1-én...

Trényi Péterné kérdése:

Szerettem volna 2011 dec.1-én nyugdíjba menni, mik a lehetőségeim, hogy mégis el tudjak menni? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Történt, hogy lekértem az időmet a nyugdíjintézettől, de valaki félre tájékoztatott, mert figyelmetlen volt. Ugyanis a nők kedvezményes nyugdíjához /40 év/ csak 20 hónap mulva lesz meg, tehát most jelenleg 38 év és 120nap munkaviszonyom van. Gondoltam, elmegyek nyugdíjba és még maradtam volna a cégnél, hogy legyen egy kis plusz pénzem. Jövő ápr-ban a szüli napomon 59 elmehetnék a 40 évvel de azt megszünteti Viktor jan 1-től. Én mégis szeretnék elmenni dec-ben mik a lehetőségeim? A felmentési idő munkaviszonynak számít e?
2011. okt. 22. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igen tudsz mit tenni. Csak a ledolgozott munkanapok számítanak.

De lehetőleg mihamarabb menj be a nyugdíjfolyósítóhoz,Bp-en a központban nagyon segítőkészek ez ügyben is.

2011. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

itt:

[link]

szakértők válaszolnak, ha felteszed a kérdésed.

(a pontos válaszhoz add meg, a születési időpontját, és a jelenleg érvényes, (kiszámított) munkaviszonyod idejét.


vagy :

[link]

[link]

2011. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán tehetsz semmit.

A felmentési idő a felmondási idő fele. Ez is akkor jár csak kötelezően, ha a cég mond fel neked. Ha te mondasz fel, ki sem kell adniuk.

De ha megkapod sem érsz azzal sokat, ha még ennyi idő hiányzik.

2011. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nőként nemcsak a ledolgozott idő számít, hanem a gyereke száma is. Egy két gyermekes anya tudomásom szerint 58 éves korában már eléri a jogosultságot, de a Nyugdíj-igazgatóság honlapján pontosan is meg lehet tudni
2011. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!