Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » NÉPSZÁMLÁLÁS Engem és családom...

NÉPSZÁMLÁLÁS Engem és családomat még nem számoltak meg! Van-e valami teendőm és ha igen mi? Még a borítékot se kaptuk meg, pedig az állandó lakcímünk is ez.

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Borítékot én sem kaptam, de jött a népszámlálást végző hölgy, ő erősködött, hogy márpedig kaptunk, ne hazudjak.. És, hogy számítsak büntetésre. Kérdeztem, hogy ő miért nem ad? Hát mert az nem úgy megy...
2011. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a hónap végéig van a határidő. Azt hiszem büntetendő aki nem teljesíti ezt a fajta kötelezettséget.


szerintem még a héten rendezd el, amit tehetsz:

megtudakolod ki a népszámlálóbiztos abban a kerületben ahol laksz ha nem sikerül nem gond


a helyi önkormányzathoz bemész, elpanaszolod a gondodat bajodat, panaszt teszel a népszámláló biztos iránt (meg kell tenni, mivel nem végezte el a munkáját, csúnya dolog bejelenteni, de a te bírságod is csúnya lenne egyébként pénzt is kap a népsz.biztos h veled kitölteti illetve segít neked kitölteni.)


Interneten benyújtod vagy ha az elektronikussan gondot okoz ragaszkodsz h a hivatalba adják oda a papírokat, és megkérdezed h mikorra vidd vissza.Természetessen az önkormányzatnál majd eligazítanak hogy megy elektronikussan - de természetessen minden ezzel kapcsolatos munkát a népszámlálóbiztosnak kellene végezni Ketyeg az óra, siess vele

2011. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Interneten 16-áig lehetett csak, többiben egyetértek előzővel.
2011. okt. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De amúgy, ha tök anonim meg minden, akkor hogy a bánatba akarnak megbüntetni, ha nem vagy nem jól töltöd ki?
2011. okt. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nah, utánajárok, pedig ez szerintem nem az én dolgom, valahol hibáztak, (duplán, mert se boríték, se kérdezőbiztos) és még engem büntetnének meg ?

Ma már 3 x hívtam a megadott zöld számot, de nem tudják fogadni a hívásom. Bemenni biztos nem fogunk 4-en a 2 gyerekemmel.

2011. okt. 25. 10:26
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A 3.nak annyit h lehet h tévedtem, még szeptember olvastam róla pár mondatot. a lehetőség adott volt, bár a legtöbb esetben a számlálóbiztosok igyekeznek a papír alapon kitöltetni, és azt ösztönzik veled, hiszen ők csak így kapnak érte pénzt.

Kérdező! hívd a zöld számot továbbra is, illetve próbálj te vagy a férjed elrendezni. Ha pedig nem rendezed el akkor büntetést kapsz. Sajnos nem jogosít fel az h nem volt ott a számlálóbiztos, mert neten kitölthetted volna, vagy panaszt tehettél volna az önkormányzatnál, tehát ha akarnád elrendezhetnéd. Tudom h nehéz de sajnos az eredmény számít csak, és ha nem töltötted ki akkor büntetés lesz. Még van egy kis időd szerintem próbálj meg intézkedni amit én ajánlok ha a zöld számon nem éred el őket és nem megoldható h bemenj a helyi önkormányzathoz, akkor telefonálj az önkormányzatnak és mond el a gondodat bajodat telefonon keresztül. Ha nem megy akkor nézz utána a bírságoknak, nem tudom mennyi de ha csak fejben végigjátszom ha 10.000 és megszorzom 4-ek az már 40.000 ha 50.000 és azt szorzom 4-el akkor már 200.000 ft. Nézz utána ha tudtok nélkülözni ennyi pénz.....viszont a következő 10 év statisztikáit ebből nézik le, és kellene a te adatod is.....még van pár napod, hajrá!!!!

2011. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*na megnéztem kíváncsiságból: a büntetés 50.000 ft/fő
2011. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, nagy levegőt vettem és elintéztem.

A zöld számmal többet nem próbálkoztam, felhívtam a város jegyzőjének titkárságát, ő utánanézett, de ahhoz szüksége volt a nevemre a telefonszámomra amin visszahívhat és a lakcímemre. Úgyhogy most már totál anonim vagyok :)

Kiküldött egy kérdezőbiztost, aki átadta a borítékot, kitöltöttük és ma érte jön.

Az egyik hozzászóláshoz csak annyit fűznék hozzá, hogy neten nem lehet kitölteni amíg nincs boríték, no meg annak a határideje egyébként is lejárt okt. közepén, amikor én még csak vártam, hogy egyszer megkapom.

Mindegy, túl vagyunk rajta nem volt bonyolult kitölteni sem.

2011. okt. 26. 09:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen én is ezt akartam mondani, hogy neten nem lehet kitölteni, ha nem kapott semmit, mert kell hozzá a szám.
2011. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!