Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most hogyan van ez a népszámlá...

Most hogyan van ez a népszámlálás dolog?

Figyelt kérdés
Hova kapja az ember a papírt? Az állandó lakhelyére? Mi van ha valai nem kapja meg? Az interneten ki lehet tölteni, ahhoz nem kell a papír? Ha az interneten töltöm ki, akkor az egész háztartásnak ott kell? Mi van ha valaki két háztartásban él? És mi a határidő. Ha jön a biztos, akkor mondhatom neki, hogy én majd neten töltöm ki? Egyeztet velem időpontot? Mi van ha nem töltöm ki?
2011. okt. 8. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Engem az érdekelne, mi köze van hozzá, hogy mennyit keresek, meddig tart a munkába bejárás, milyen a helyzetem, mi a vallásom?
2011. okt. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

előttem szólónak

köze anni van hozzá, hog statisztikát készít.a magyar kérdőív a többi európai országhoz képest szolíd. Máshol sokkal többet kérdeznek (pl hitelekről)

a háztartások kapnak lapot és a háztartások töltik ki. Te ahhoz a háztartáshoz tartozol ahol a legtöbbet élsz. (függetlenül, hog hová vagy bejelentve. pl.ha koleszos vagyy,akkor oda tartozol,nem haza,ahol csak hétvégén vagy)

ha nem töltöd ki, akkor 50.000 büntetés. A biztos, ha azt mondod a neten csináltad,akkor elkéri a kódodt amit a neten kapsz

2011. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem igaz nagyon illetételenül beavatkozó, nem igaz hogy statisztikát készít mert a statisztika mostani adat. Olyan kérdés van mi volt a munkaköre utoljára. Én 13 éve nyugdíjban vagyok, ez a kérdés nem kérdés!És van egypár ilyen, túl sok is!
2011. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves előző, akkor nézd meg a német, andol vag a francia népszámlálási kérdőívet (a netem megtalálod) és nézd meg az ENSZ kérdéssorát amit ajánlásnak ad. Sokkal bővebbek.

Mi a gond azzal,hogha megkérdezik, hog 13éve honnan mentél nyugdíjba? Látom statisztikai számításokhoz nem nagyon értesz. A statisztika tömegekkeldolgozik, nem lehet előkeresni a 13 évvelezelőtti népszámlálást, hogy te akkor mit dolgoztál. A mostani állapotot kell felmérni és ahhoz tudni kell, hogy plvan az országban 200 ezer nyugdíjas aki bolti eladó volt.

2011. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
És mi a helyzet az utca népével, akik szarják lefele a népszámlálást? Ők is kapnak majd büntit? Én ha hajléktalan lennék csak azért sem tölteném ki, hogy ha lecsuknak 50ezerért legalább melegem legyen télire.
2011. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amíg túráztatjátok magatokat válaszolok a kérdésre: Töltsd ki online. Először a lakás kérdőívet. Egyértelmű lesz, meglátod, a tartózkodási helyed a lényeg, ahol élsz és fogyasztó vagy, az alapján töltsd ki. Lesz olyan kérdés is, hogy máshol van-e bejelentett lakcímed. Ezután a bal felső sarokban találsz egy ikont, egy sematikus emberfigura egy + jellel. Arra klikkelsz és tudsz személyi kérdőívet kérni. Annyiszor klikkelj rá, és annyit tölts ki, ahányan laktok. Lesz olyan kérdés is, hogy a az adott lakhelyen belül hány háztartásban vagytok, egy vagy több. Ha több, akkor a kérdőívben az ahhoz tartozó plusz kérdésekre is válaszolsz. De meglátod egyértelmű nagyon. Ha pl egy válasz alapján az alválasz téged már nem érint, akkor nem is enged semmit beírni. hA meg valami nem jó, addig nem engedi beküldeni és kiírja hogy hányas pontban van hiányosság. Ha jön a számlálóbiztos, megmondod, hogy beadtad online, és semmi dolgotok egymással. Ha nem adod be, előbb utóbb kibukik és keresni fognak, mert minden ház nyilván van tartva. Az online kérdőívre úgy tudsz belépni, hogy a borítékban megkapott papíron rajta van egy jelszó.
2011. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

azért kérdik meg menyit keresel minél többet akarnak tudni..lassan eljön aza világ hogy valakinek a bankszámláján van 60 000 és ha vesz valamit 200 000 ft ért majd kérdö re vonják hogy ugyan miböl telik ??!!

Mindenki ere fele halad csak senki nem veszi észre pl ! faacebook sok hülye be veszi ezt a dumát hogy" közöségi oldal" közbe az is csak ara jó hogy meg figyeljenek !

2011. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom újra, ezek szerint neked nincs papírod. Mert azon volna a jelszó is. Lehet, hogy még nem értek oda vele, ha viszik, akkor megmondod ,hogy online szeretnéd megcsinálni és békén hagynak. A kérdőív nem névre szóló, hanem lakcímre és az ahhoz tartozó adatokat kell beírni.
2011. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező!! NE FOGLALKOZZ EZZEL! HA nekik fontos, akkor jöjjenek el és mondják meg mi van, ha nem mennek így jártak!
2011. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
Az utóbbi évek politikájának szép példája. Egyre több a paranoid idióta. :( Úgy mégis, szerinted a te féltett adataidat még hányféle módon lehet megtudni. Ezek némelyikéről esetleg, bár nyilvánosak, nem szerzel tudomást, amíg nem tájékoztatnak róla... Ráadásul jóval olcsóbbak is, mint egy népszámlálás. Utóbbi egyébként államközi szerződések révén kötelező 10 évenként minden országban.
2011. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!